"Allende" için 11 adet haber bulundu

Latin Amerika’daki en ölümcül 10 CIA müdahalesi (2)

Latin Amerika’daki en ölümcül 10 CIA müdahalesi (2)

1980’de ve hükümetin FLMN isyancıları karşısındaki savaşı boyunca CIA destekli ölüm mangaları Salvador halkını terörize ettiler. Kurtuluş Teolojisi bağlısı Başpiskopos Oscar Arnulfo Romero 1980 yılında vaaz verdiği esnada katledildi. ABD destekli iç savaş bittiğinde en az 75.000 kişinin öldürüldüğü ve binlercesinin sürüldüğü rapor edilmiştir.

"Putin, Yeni Dünya Düzeni’ne Tanrı korkusunu getirdi"

Yeni Dünya Düzeni – tek bir dünya diktatörlüğü kurma peşinde olan karanlık bir küresel banka oligarkları grubu – yeryüzünde kendisine direnen her lideri devirmeye çalışıyor. Rusya Devlet Başkanı Putin direniyor. İşte bu yüzden Batılı propaganda makinesi onun için böyle adlandırmalara gidiyor. Rusya ve İran’ın – Yeni Dünya Düzeni’nin rejim değişikliklerine en başarılı şekilde direnen iki ülke – bunu Tanrı’nın adına yaptıklarını belirtmekte fayda var.

"Washington’un Papa’sı mı? Papa 1. Francis Kimdir?"

Prof. Chossudovky'den, yeni papanın ABD'nin gözdesi olduğunu ve geçmişte cuntacılara verdiği desteği gösteren önemli bir analiz...

"Mısır Yeni İran Konumuna Yükselecek mi?"

Mısır halkı, dışarıdan para alan emperyalizm maşalarının İslam Devrimini engellemesine izin verecek mi? Yahut İran’ın ayak izlerini takip ederek ülkelerini yükseltecek, tek talep olarak siyo-emperyalizmden tam bir kopuş ve gerçekten bağımsız bir İslami Mısır’ın kurulmasını mı isteyecek?