"Renkli" için 48 adet haber bulundu

İbrahimi Dinani: Ölüm (2)

İbrahimi Dinani: Ölüm (2)

İnsan bilince ulaştığında bilincin hakikatiyle aynı olur. Bakın bir mesele var, insanlar bilincin insana ârız olduğuna inanıyorlar, tıpkı renk gibi ve ölünce de bunun sonlanacağını düşünüyorlar. Cismi de toprak oluyor zaten. Bu büyük bir yanlıştır. Acaba bilinç yok olacak bir sıfat mıdır? Bilinç insana ârız olan bir sıfat değildir, bilinç insanın canıyla ittihat halindedir.

Hizbullah: “Onları görmezsin… Ama onlar seni görüyor!”

Hizbullah: “Onları görmezsin… Ama onlar seni görüyor!”

“Hizbullah’ı tam olarak anlayamıyorsun” diyor. Yüzündeki ciddiyet samimiyetini gösteriyor. “Sen Hizbullah’ı göremezsin… Onlar seni görür!” Onun uyarısı ve yorumu, bugünün Hizbullah’ını tanımlamak için oldukça isabetli veriler sunuyor.

Peter Koenig: İran tehlikeli bir yol ayrımında / Tek yol direniş ekonomisi

Peter Koenig: İran tehlikeli bir yol ayrımında / Tek yol direniş ekonomisi

Kendi paranızı kullanın, Batı’nın para birimlerini, hele hele ABD dolarını veya onun bir yan ürünü olan euro’yu kullanmayın. Rusya ve Çin’in dolarsızlaşma örneğini izleyin ve ihtiyaç olması halinde, Batı’ın yaptırımlarının üstesinden gelmek için, dış ticaret için hükümet tarafından kontrol edilen ulusal bir kripto para birimi geliştirin – Venezuela’ya bakın.

Moon of Alabama: ABD’nin İranlı eylemcilere erkenden verdiği destek daha büyük bir planın ipuçlarını

Moon of Alabama: ABD’nin İranlı eylemcilere erkenden verdiği destek daha büyük bir planın ipuçlarını veriyor

Şu anda gördüğümüz şey ise Brookings planının 6 ve 7. bölümlerinin bir kombinasyonudur. Ruhani hükümetinin neo-liberal ekonomi politikalarını protesto eden, bir düzeyde halk hareketi denebilecek bir hareketin arkasında, dün gece görüldüğü gibi, militan bir hareket bir iç savaşa yol açabilecek bir tırmandırma stratejisi tesis ediyor.

Evet, Neoconlar geri döndü

Evet, Neoconlar geri döndü

Bütün bunların anlamı, Filistinlilerin bertaraf edilmesi ve İsraillilerin ödüllendirilmesi, önümüzdeki yıl içinde İran ile silahlı bir anlaşmazlık bekleyecek olmamız ve bunu takiben Rusya Gate sahnelenmeye devam ederken Moskova’ya karşı husumetin artmasıdır.

Pepe Escobar: Irak’tan mektup: Keder, bağışlayıcılık ve 20 milyon kutsal ziyaretçi

Pepe Escobar: ERBAİN: Keder, bağışlayıcılık ve 20 milyon kutsal ziyaretçi

Bu esnada, tam şu anda, milyonlarca ruh – Iraklılar, İranlılar, Afganlar, Pakistanlılar, Kuzey Afrikalılar, Orta Asyalılar, Fars Körfezi ülkeleri vatandaşları – Necef’ten Kerbela’ya yapılan dev ve ruhların içini temizleyen bir yürüyüşle sükûnet buluyor. Manevi kurtuluşla siyasi beyanı kaynaştıracak şekilde en doğru sözü söyleyen bir ziyaretçinin bana hafif bir tebessümle söylediği gibi, bu yürüyüş aynı zamanda “terörizme karşı bir protesto”.

Suriye özeti: Savaşın sonu artık görünüyor

Suriye özeti: Savaşın sonu artık görünüyor

ABD destekli Kürt YPG güçleri, açıkça Suudi Arabistan’dan destek istemek gibi delice bir hata yaptı. Her zaman gururla feminizmlerini gösteren YPG’li anarko-marksistler, birden bire Vehhabi Ortaçağ kaçıklarının önünde boyun eğdi. Bu şekilde, ilerici solcu bir güç olma görüntüsünü yok ettiler. Bu adım, Türkiye ve Suriye’nin, Irak ve İran’ın kendilerine karşı olan husumetlerini daha da güçlendirecektir.