slogan
     

Irak Hizbullahı’ndan Suudilere Ultimatom

5 Eylül 2013 Perşembe

Irak Hizbullahı Suriye’de ve bölgede yaşanan bütün katliamlardan Suudi Arabistan rejimini sorumlu tutarak, Irak halkının Suudi destekli Vahhabi teröristler tarafından öldürülen şehitlerinin pak kanlarının intikamını alma vaktinin geldiğini söyledi.

Shia News'in bildirdiği habere göre; Irak Hizbullahı Suriye'de ve bölgede yaşanan bütün katliamlardan Suudi Arabistan rejimini sorumlu tutarak, Irak halkının Suudi destekli Vahhabi teröristler tarafından öldürülen şehitlerinin pak kanlarının intikamını alma vaktinin geldiğini söyledi.

 

Irak Hizbullahı tarafından yayınlanan bildiride şöyle deniliyor: “Suudi Vahhabi kukla rejimi bugünlerde başta Amerika olmak üzere diğer müttefiki olan küfür devletleri ile birlikte,  Suriye'ye saldırmak için bütün imkânlarını seferber etmiş durumdadır. Buradan şunu duyurmak istiyoruz ki bizim kahramanlarımız, Suriye ve Irak'ta intihar saldırıları düzenleyen, masum insanları katleden, camileri ve Ehl-i Beyt türbelerini bombalayan Suudi destekli bu alçak tekfirci teröristlere her türlü karşılığı vermeye hazırdır.” .

 

Bildiri şöyle devam ediyor: “Suudi Vahhabi rejimi şunu çok iyi bilmelidir ki Suriye'ye saldırılması durumunda kendisine en ağır şekilde karşılık verilecektir ve eğer savaş çıkarsa bizim cevabımız Vahhabi rejiminin tasavvur bile edemeyeceği türden bir karşılık olacaktır ve isteklerimize ulaşıncaya kadar bizleri bu yolda ilerlemekten hiçbir şey alıkoymayacaktır.”

 

Irak Hizbullahı Vahhabi ve Baas gruplarının Şiiler aleyhindeki saldırılarının artmasının ardından Ceyşül-Muhtar adı altında Vasık  Battat önderliğinde kurulmuştu. 

 

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg