slogan
     

Kuveyt Karadavi’yi Sınır Dışı Etti

19 Eylül 2013 Perşembe

Kuveyt İçişleri Bakanlığı, Kuveyt’e gelen Katarlı Şeyhi halktan gelen protestolar nedeniyle sınır dışı etmek zorunda kaldı.

Kuveyt Karadavi'yi Sınır Dışı Etti

 

Kuveyt İçişleri Bakanlığı, Kuveyt'e gelen Katarlı Şeyhi halktan gelen protestolar nedeniyle  sınır dışı etmek zorunda kaldı.

 

Fars Haber Ajansının Nehreyn.net adlı haber sitesinden aktardığı habere göre tartışmalı fetvaların sahibi Katarlı Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf el-Karadavi'nin Kuveyt'e yaptığı ziyaret başına dert açtı.

 

Karadavi Kuveyt'te yoğun protestolarla karşılandı ve ülkeyi birkaç saat içinde terk etmek zorunda kaldı.

 

Kuveyt'te gerçekleştirilen Uluslararası  İslami Yardım Kurumu Toplantısına katılmak üzere ülkeye gelen Karadavi, son iki sene içinde Batı ve Siyonistlerin Arap Dünyasında gerçekleştirmek istedikleri  planları doğrultusunda  Selefi  ve Vahabi grupların kanlı eylemlerini destekleyen   fetvalar verdiği için  ülkede  tepkiyle karşılandı.  

 

Yetkili kaynakların aktardığına göre, Kuveyt İçişleri Bakanlığı Karadavi'yi diplomatik pasaportla geldiği ülkeyi bir an önce terk etmesi gerektiği konusunda uyardı. Karadavi  Kuveyt'e gelip oteline yerleştikten kısa bir süre sonra, toplantıya dahi katılamadan  ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.  Bu uluslararası kurum  sözde yardım projeleri adı altında Afrika ve Asya'da kabileciliği ve Vahabiliği yaymak için faaliyet göstermekle suçlanıyor.

 

Son birkaç gündür sosyal ağ kullanıcıları Kuveytli vatandaşlar ve insan hakları savunucuları, Karadavi'nin bu ziyaretini kınayarak  İçişleri Bakanlığından  bu fitne dolu  fetvaların sahibi ve Arap ülkelerini bölen bu şahsı ülkeden çıkarmalarını istediler ve Kuveyt halkının bu şahsa karşı hiç ilgi beslemediğini söylediler.

 

medyasafak.com

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg