slogan
     

Yemenli Protestocular Devrimci Hedeflerini Elde Etmek İstiyorlar

11 Mart 2012 Pazar

Hava kuvvetleri personeli de dâhil olmak üzere Yemenli protestocular başkent Sana’da devrimci isteklerinin yerine getirilmesi için bir gösteri düzenlediler.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/yemen2_311386543725.jpg


 
 

Hava kuvvetleri personeli de dâhil olmak üzere Yemenli protestocular başkent Sana’da devrimci isteklerinin yerine getirilmesi için bir gösteri düzenlediler.

Çarşamba günü, “Muhammed Salih el-Ahmer gitmeli” diyerek sloganlar atan göstericiler, eski başkanın kardeşi, Hava Kuvvetleri Komutanı Muhammed Salih el-Ahmer’in ve ona yardım edenlerin görevden alınmasını talep ettiler.

Göstericiler aynı zamanda, ordunun yeniden yapılandırılmasını ve 2011’de devrim sürecinde, Ali Abdullah Salih rejimince hapsedilen tüm mahkûmların da serbest bırakılmasını talep ettiler.

Salih’in oğlu ve yeğeni halen orduda ve istihbaratta kilit rollere sahipler. Eski rejimin birçok üst düzey yöneticisi devrim sürecinde göstericilere karşı suç işlemekle itham ediliyor.

Ali Abdullah Salih, yönetimi İngiltere’de eğitim görmüş, ABD ve Suudi Arabistan destekli General Abd Rabbuh Mansur el-Hadi’ye devretmişti. Bu anlaşma aynı zamanda, Salih ve yakınlarına hayatta kalma şansı verdi.

Hadi, tek kişinin aday olduğu bir seçimle 21 Şubatta başkan oldu. Yeni Yemen başkanı ülkeyi 2 yıl yönetecek ve mevcut durum Washington ve Riyad tarafından kuvvetle destekleniyor.

 

medyasafak  

 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg