slogan
     

Nasrallah: Yumuşak Savaşla Yüz Yüzeyiz

26 Temmuz 2012 Perşembe

Nasrallah, “yumuşak savaşta galip gelmek için kendi değerlerimiz ve kültürümüze dayanmak suretiyle yeni bir tür direniş sergilenmesi gerektiğini” vurguladı.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/SAYYED1_773426717901.jpg
Nasrallah: Yumuşak Savaşla Yüz Yüzeyiz

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah Çarşamba günü Beyrut’un güneyinde şehid yetimleri için düzenlenen bir törende konuştu. Seyyid Nasrallah düşmanın üzerinde çalıştığı “yumuşak savaş” (soft war) seçeneği konusunda uyarıda bulunarak “ABD’nin özellikle Temmuz Savaşı’nda direnişi mağlup etmeyi başaramaması ardından bu tür bir savaş yürüttüğünü” belirtti.

Nasrallah, “yumuşak savaşta galip gelmek için kendi değerlerimiz ve kültürümüze dayanmak suretiyle yeni bir tür direniş sergilenmesi gerektiğini” vurguladı.

Seyyid Nasrallah bölgenin hâlihazırda tanık olduğu olayları Temmuz Savaşı ile karşılaştırmayı doğru bulmadığını belirterek “Zorlukların rağmen bu hadiseler evrensel bir olay olan Temmuz Savaşı’ndan daha kolaydır” dedi.

Seyyid Hasan Nasrallah “direnişin değer ve kültürünü hedefleyen yeni bir savaşla yüzleştiğini” belirterek, “bu savaş karşısında yeni bir tür direniş sergilemenin gerekliliğini” dillendirdi.

Nasrallah “İmam Seyyid Ali Hamenei’nin yumuşak savaş olarak nitelendirdiği başka bir tür savaşla yüz yüzeyiz.  Bu savaş Amerikan yönetimi tarafından icra ediliyor ve İsrailli düşman burada sadece bir asker konumunda. Bizlerin başka türlü bir direnişe ihtiyacımız var. Kültüre ve düşünceye dayalı, imanımızın kaynağı olan değerlerimizi korumaya matuf bir direniş. Değerlerimizi ve kültürümüzü zedelemek için ciddi gayret gösteren televizyon kanalları var. Düşman, değer ve kültürümüzü hedeflemeye çalışıyor zira bu değerlerden korkuyor” şeklinde konuştu.

medyaşafak

 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg