slogan
     

“Baba Amr Bölgesinde Esir Askerlerin Başını Kestik, İşkence Ettik”

28 Mart 2012 Çarşamba

Böylelikle, Suriyeli isyancıların Sünnilere de merhamet etmediğini ifşa eden Ebu Rami “Suriye, midesi çabuk bulanan kişiler için uygun bir yer değil” demeyi de ihmal etmiyor.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/pirhayati20120323055603410_278811823364.jpg
“Baba Amr Bölgesinde Esir Askerlerin Başını Kestik, İşkence Ettik”

 

Spiegel Online’da Pazartesi günü yayınlanan haberde Suriyeli isyancıların Hums’a bağlı Baba Amr bölgesinde kendi mahkeme ve ölüm timlerini kurduklarını ve esir aldıkları askerlerin başlarını kestikleri belirtildi.

Haberde, Esed’e bağlı hükümet güçleri karşısında savaşan isyancılardan biri olan Hüseyin isimli şahsın itiraflarına yer verildi. Buna göre, bu kişi silahlı adamlar tarafından kaçırılan 4 askerin başını bizzat kestiğini söylüyor.

Söz konusu kişi, 2011 Ekim’inin ortalarında ilk kurbanı olan Şii bir askerin başını kesmiş.

Hükümet güçlerini “Suriye devrimi” adı altında katleden ölüm timlerinde görev yapan terörist, askerlere işkence etmekle görevli başka birimlerin de olduğunu söylüyor.

Kendisi ve arkadaşlarının açıkça Suriyeli askerleri öldürüp işkence ettiğini söyleyen bu kişi, şu sıralarda Lübnan’daki Tripoli hastanesinde tedavi görüyor ve “Pek çoğu işkence edebilir ama herkes öldüremez. Adam öldürmenin bana bu kadar kolay gelmesinin nedeniniyse ben bilmiyorum” diye konuşuyor.

Haberde Hums’taki Suriyeli isyancıların Ağustos 2011 tarihinden bu yana düzenli olarak Suriyeli askerleri infaz ettikleri kaydediliyor.

Hastanede yatan başka bir yaralı isyancı Ebu Rami ise “Geçen yaz, elimizdeki esirlerin sadece %20’sini oluşturan 150 adamı idam ettik. Dahası, bizim aleyhimize casusluk eden bir Sünni’yi fark ettiğimizde, hemen kısa bir mahkeme kuruyorduk ona” diyor ve ekliyor “Bu şekilde 200 ila 250 kişiyi infaz ettik.”

Böylelikle, Suriyeli isyancıların Sünnilere de merhamet etmediğini ifşa eden Ebu Rami “Suriye, midesi çabuk bulanan kişiler için uygun bir yer değil” demeyi de ihmal etmiyor.

medyasafak 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg