slogan
     

Hatle Katliamının Asıl Sorumlusu Bulundu

15 Haziran 2013 Cumartesi

Suriye’de 60 masum Şiiyi çoluk cocuk katleden asıl failler ifşa edildi...

Bu selefi şeyhin (Şafi el Acmi) Kuveytli milletvekili Velid Tabatabai ve Katarlı iş adamı Abdurrahman el-Nuaimi'yle  sağlam bir ilişkisinin olduğu ve bunlardan aldığı haftalık yüksek meblağlarla teröristleri Suriye'ye gönderdiği ortaya çıktı. Bu iki şahsın aynı zamanda Suudi Arabistan'dan yayın yapan  tekfirci kanal El Visal'e de mali destek sağladıkları söyleniyor.
 

Shia News'in nakline göre, haber kaynakları Şiilerin yaşadığı  Deyrezzor  bölgesinin Hatle köyüne saldıran asıl  zanlının kimliğinin tespit edildiğini açıkladılar.
 

Suriye İnsan Hakları Gözlemcileri örgütü lideri Rami Abdul Rahman  yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bu olayda onlarca çocuk hayatını kaybetti ve onlarca kadın tutsak edilidi. Kuveytli Selefi şeyhi Şafi Al Acmi bu cinayetlerin sorumluluğunu üstlenmiştir.
 

Kaydedilen bir video görüntüsünde şeyh Al Acami teröristlerle bulunduğu bir ortamda'' Hatle'' köyünde insanları öldürdüğünü ve onların kafalarını kestiğini itiraf edip  bu cinayetlerden zevk aldığını ve bu yaptıklarından dolayı kendisiyle iftihar ettiğini söylüyor. Video için bknz: (http://tr.shafaqna.com/component/k2/item/22791.html)
 

Tekfirci teröristler Salı günü Deyrezzor  bölgesinin doğusunda bulunan Hatle köyüne saldırarak buradaki 60 Şiiyi katletmişlerdi.
 

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg