slogan
     

Şehid Şehate’nin Evi Selefiler Tarafından Muhasaraya Alındı

27 Haziran 2013 Perşembe

Mısırda 4 Şiinin aşırı Selefi gruplar tarafından linç edilerek şehid edilmesinin ardından, Vahhabi Selefiler şimdi de şehid ailelerinin evlerini muhasara altına alıp dışarı çıkmalarına mani oluyorlar.

Mısırda 4 Şiinin aşırı Selefi gruplar tarafından linç edilerek şehid edilmesinin ardından, Vahhabi Selefiler şimdi de şehid ailelerinin evlerini muhasara altına alıp dışarı çıkmalarına mani oluyorlar.
 
Shia News Haber Ajansı  bugün Mısır'da yayınlanan gazetelerin, Şehid Hasan Şehate  ve Gızze bölgesinde bulunan bazı Şii ailelerin evlerinin bu ülkenin Selefi grupları tarafından muhasara altına alınıp insanların evlerine hapsedildiğini aktardı. Ayrıca bu gazeteler Mısır polisini de bu teröristlerle işbirliği yapmakla suçlayıp önümüzdeki günlerde yeni katliamlar olabileceğini öngörüyorlar.
 
Bu kaynaklar  “Bölgede yaşanan olayların ardından Şehid  Şehate'nin evine gittiklerinde bu şehidin ve bazı  Şii ailelerin evlerinin Selefi bir grup tarafından abluka altına alındığını ve insanların öldürülme korkusuyla evlerinden dışarı çıkamadıklarını” belirttiler.
 
Aralarında çocuk, genç ve kadınlarında bulunduğu Şii aileler korku ve endişe  içinde beklemekteler, öyle ki bu durum gazetecilere de aktarılmış durumda ve  bu kişiler ciddi önlemler alınmadığı takdirde önümüzdeki günlerde  yeni katliamlara şahitlik edileceğini ve Mısır polisinin de Selefilerle işbirliği yaptığından bu grubun yeni katliamlar yapmasına mani olacak hiçbir engelin olmayacağını söylüyorlar.
 
medyasafak.com
Öne Çıkan Haberler

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg

ÖZEL: İlk kez: Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın Bosna

48330-hqdefault.jpg