slogan
     

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) AB’yi Kınayarak Hizbullah’ı Selamladı

30 Temmuz 2013 Salı

Bildiride, “Cephe, kahraman Lübnan direnişini ve onun Siyonist işgallere karşı tarihi zaferlerini de selamlar” biçiminde Hizbullah’a destek sunuldu.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi AB'yi kınayarak Hizbullah'ı selamladı

 

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Avrupa Birliği'nin Hizbullah'ın askeri kanadını sözde “terörist listesi”ne eklemesini şiddetle kınadı. FHKC açıklamasında, “Bu,  milletimize ve Siyonist yapıyı küçük düşüren cesur ve meşru direnişimize karşı Siyonist yapının menfaatlerinin savunmak üzere ABD baskısı sonucunda alınmış, daha evvelki düşmanca eylemler gibi bir karardır” ifadeleri kullanıldı.

 

FHKC açıklamasında, “Bu eylem, Arap halkına ve Filistinlilere karşı işlenen günlük suçları korumayı ve örtmeyi sağlar. Bu karar, Arap ve Filistin halklarına karşı saldırılarının devamını, müttefikleriyle birlikte Siyonist varlığın saldırgan niyetlerini destekler” deniliyor.

 

Bildiride, “Avrupa halkları çok yakında ABD taleplerine bağlılık ve hizmete ve Siyonist varlık lehine yapılan bu skandal sapmaya karşı ayağa kalkacaktır. Arap ve Filistin halklarıyla Avrupalı halk dayanışması ve Siyonist işgale karşı direniş giderek büyüyor” denilerek “Cephe, kahraman Lübnan direnişini ve onun Siyonist işgallere karşı tarihi zaferlerini de selamlar” biçiminde Hizbullah'a destek sunuldu.

 

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg