İsrail: Hamas’ın M-302 füzeleri Suriye tarafından üretilip Hizbullah tarafından geliştirildi

Siyonist kaynaklar şöyle devam ettiler: “Bu silah İran teknolojisi ile Çinlilerin 175 kilo savaş başlığı taşıyan WS-1 füzelerinden geliştirildi. Gazze’ye gönderilen Hizbullah mühendisleri de Hamas’a M-302 füzelerinin menzil ve isabet oranını yükseltmek için yardım ettiler.”

12.07.2014 12:15:31

 

Gazze'nin 110 km kuzeyindeki Hadera'nın Filistin roketlerince vurulması Siyonist rejimi durumu analiz etmeye sevk etti.

 

İsrail istihbarat kaynaklarına göre Hamas'ın elinde Hadera'yı vuranların cinsinden Suriye üretimi birkaç yüz adet M-302 roketi bulunuyor.

 

Aynı kaynaklar “Bu uzun menzilli füzelerin Suriye üretimi M-302 / Hayber oldukları teşhis edildi. Bunlar 2006 Savaşı'nda Hizbullah tarafından Hayfa'ya yağdırılmışlardı” dediler.

 

Siyonist kaynaklar şöyle devam ettiler: “Bu silah İran teknolojisi ile Çinlilerin 175 kilo savaş başlığı taşıyan WS-1 füzelerinden geliştirildi. Gazze'ye gönderilen Hizbullah mühendisleri de Hamas'a M-302 füzelerinin menzil ve isabet oranını yükseltmek için yardım ettiler.”

 

İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı General Yaakov Amidror da “Hamas'ın ellerindeki füze cephanesinin %10'unun uzun menzilli olduğunu, İsrail'in zayıf noktasının neresi olduğunu anladıklarını ve Tel Aviv ve Kudüs'ü vurmayı Sederot'tan daha cazip gördüklerini” belirtti.

 

medyasafak.com