slogan
     

Analist: İsrail Hizbullah’a Saldırmayı Planlıyor

12 Ağustos 2013 Pazartesi

Bir politik analist Press TV’ye, ABD askeri kaynakları İsrail Lübnan Direniş hareketi Hizbullah’a karşı bir saldırı planlıyor diyor, dedi.

Bir politik analist Press TV'ye, ABD askeri kaynakları İsrail Lübnan Direniş hareketi Hizbullah'a karşı bir saldırı planlıyor diyor, dedi. 
 
Veteran Today'de kıdemli editör olan Gordon Duff Cumartesi günü Press TV ile yaptığı bir röportajda, “ABD ordu kaynaklarına istinaden İsrail Hizbullah'a karşı bir saldırı planı için Lübnan içlerine silahlı keşif ile uğraşıyor, dedik… Bu saldırının çok yakın zamanda başlaması planlanıyor”, dedi.
 
Analist, Irak, Suriye ve İran'a karşı saldırıları kolaylaştırmak için İsrail'in öncelikli hedefi Hizbullah'ı yok etmek olacak, dedi.
 
Gordon Duff sözlerine, “Suriye ordusunu Türkiye'den gelecek bir saldırıyı püskürtmek için kuzeyde bağlamayı; Ürdün yoluyla binlerce askeri hareket ettirmeyi ve Hizbullah'ı güney Suriye içinde ve aynı anda Lübnan'da yakalamayı planlıyorlar”, diyerek devam etti.
 
Çarşamba günü Lübnan ordusu, bir İsrail devriyesi bir kara mayını patlamasıyla vurulmadan evvel güney Lübnan'daki el-Labuna kasabası yakınlarındaki BM tarafından çekilen Mavi Hattı geçti, açıklamasını yapmıştı.
 
Bölgede yerleştirilmiş bir BM barış gücü (yetkilisi) yaklaşık 10 askerden oluşan İsrail ordu devriyesi patlamadan sonra (bölgeden) çekildi, dedi. İsrail ordusu dört askerinin bu hadisede yaralandığını doğruladı.
 
Birleşmiş Milletler olay hakkında bir soruşturmadan sonra Lübnan'ın egemenlik haklarını ihlal ettiği için İsrail'i şiddetle kınadı.
 
Cuma günü, Lübnan'ın vekil Dışişleri Bakanı Adnan Mansur, Beyrut Birleşmiş Milletler'e İsrail'in 1701 sayılı BM kararını ihlali hakkında bir şikâyet dosyası sunacağını söyledi.
 
İsrail'in Lübnan'a karşı 2006'da başlattığı saldırı savaşında ateşkes sağlayan BM Güvenlik Konseyi 1701 sayılı kararı Tel Aviv'i Lübnan'ın egemenlik hakkına ve bölgesel bütünlüğe saygı duymaya çağırıyor.
 
medyasafak.com
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg