slogan
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Devrim Muhafızları Ordusu: Etrafımızdaki Hareketleri Dikkatle Takipteyiz / Bölgedeki Hadiseler Siyonistlerin Aleyhine Sonuçlanacak
     

Devrim Muhafızları Ordusu: Etrafımızdaki Hareketleri Dikkatle Takipteyiz / Bölgedeki Hadiseler Siyonistlerin Aleyhine Sonuçlanacak

26 Ağustos 2013 Pazartesi

Tümgeneral Caferi “Siyonist rejimin bölgedeki kanlı hadiselerdeki eli giderek daha aşikar hale gelmektedir, fakat bu olayların nihai sonucu hiç şüphesiz ki bu rejimin lehine olmayacak” dedi.

İslam Devrimi Muhafızları Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Fars Körfezi ve Hürmüz Boğazı'ndaki Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetlerine bağlı birimleri teftişi esnasında (Pazar günü) yaptığı açıklamada “Bölgesel ve küresel dönüşümlerin gidişatı uyanıklık ve savunmaya hazırlık derecesini iki kat daha arttırmayı gerektirmektediir” uyarısında bulundu.

Tümgeneral Caferi “Siyonist rejimin bölgedeki kanlı hadiselerdeki eli giderek daha aşikar hale gelmektedir, fakat bu olayların nihai sonucu hiç şüphesiz ki bu rejimin lehine olmayacak” dedi.

General Caferi şöyle devam etti: “Devrim Muhafızları, İslam Devrimi'ni ve kazanımlarını korumayı en belli başlı vazifesi edinen bir teşkilat olarak, hiç şüphesiz ki tehdit yüklü hareketleri keskin görüşlülükle takip edecektir. Bizim hareketimiz düşmanın tutum ve girişimlerine bağlıdır, şimdiye kadar hiçbir ülkeye saldırmadık ama fakat eğer düşmanın hareketleri doğrudan ya da dolaylı olarak tehdit halini alırsa kendimizi savunmayı kesin hakkımız biliriz.”

Muhammed Ali Caferi “Şu gerçeğin alametlerini apaçık görüyoruz ki düşman, İslam Devrimi'nin bereketli ömründen birkaç on yılın geriden kalmasına rağmen, hala İran halkıyla güç ve tehdit yoluyla konuşulamayacağını anlamış değil” diye ekledi.

General Muhammed Ali Caferi  “düşmanın İslam'ın çehresini çirkin gösterme amaçlı karmaşık komplolarına” da işaret ederek, “İslam, düşmanın tüm telaşına rağmen yayılmaktadır ve Allah'ın lütfuyla düşmanın İslam karşıtı planları sonuçsuz kalacaktır” dedi.

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg