slogan
     

Kerry: Suriye’nin Kimyasal Silah Kullandığı Kesin

27 Ağustos 2013 Salı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Washington’un Suriye’deki askeri müdahalesinin önünü açmak için Suriye rejimini siviller karşısında kimyasal silah kullanmakla itham etti.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Washington'un Suriye'deki askeri müdahalesinin önünü açmak için Suriye rejimini siviller karşısında kimyasal silah kullanmakla itham etti.  

Pazartesi günü Dışişleri Bakanlığı'nda konuşan Kerry, “Suriye'den elde edilen bilgilerin ülkede kimyasal silah kullanıldığını gösterdiğini” söyledi.  

Kerry basına yaptığı açıklamada “Sivillerin ayrım gözetilmeden katledilmesi, kadın ve çocukların ve yoldan geçen masum insanların kimyasal silahla öldürülmesi ahlaki bir rezalettir. Hiçbir ölçüte göre bu kabul edilemez ve bazılarınca üretilen bir kısım mazaret ve denklemlere rağmen inkar edilemez bir gerçektir” şeklinde konuştu.

Kerry “Bugün önümüzde duran şey gerçek ve kendisini dayatıyor. Suriye'de gerçekleşen şey hakkındaki bilgimiz olgulara dayalı” iddiasında bulundu.

Öte yandan Kongre'de sayıları giderek artan bir Cumhuriyetçi ve Demokrat grubu Suriye karşısında askeri müdahalede bulunması için Obama'yı zorluyor.

Dışilişkiler Komitesinde önde gelen bir Demokrat olan Eliot Engel “ABD liderliği ele aldığında dünya daha iyi bir yer olur. Umarım bunu yakında yaparız” dedi.

Independent gazetesi de Pazar günü “İngiltere dahil Batılı güçlerin birkaç hafta içinde yapacakalrı Suriye karşıtı bir askeri operasyonun hazırlığı içinde olduklarını” yazmıştı.

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg