slogan
     

Kıbrıs’ta İngiliz Hareketliliği / Muhalefet: Cenevre’ye Gitmiyoruz

27 Ağustos 2013 Salı

Suriye karşısındaki müttefik güçlerin askeri saldırı hazırlıklarının yeni bir işareti olarak, savaş uçakları ve askeri nakil araçlarının Kıbrıs’taki İngiliz üssü Akrotiri’ye nakledildiği bildirildi.

Kıbrıs'ta İngiliz Hareketliliği / Muhalefet: Cenevre'ye Gitmiyoruz

Suriye karşısındaki müttefik güçlerin askeri saldırı hazırlıklarının yeni bir işareti olarak, savaş uçakları ve askeri nakil araçlarının Kıbrıs'taki İngiliz üssü Akrotiri'ye nakledildiği bildirildi.

Guardian'ın bildirdiğine göre düzenli olarak Kıbrıs/ Larnaka üzerinde uçan iki ticari pilot, radarda C-130 nakliye uçaklarının ve onlara eşlik eden muhtemelen Avrupalı savaş jetlerinin izine rastladıklarını söylediler.

Akrotiri hava üssünün Suriye'ye mesafesinin 100 milden daha az olduğu ve bir bombardıman operasyonuna üslük etmek için elverişli olduğu belirtiliyor. Guardian'ın yazdığına göre hava üssünün yakınında yaşayanlar “Üsteki son 48 saatteki hareketlilik normalin çok üstünde” demişler.

Dün de 10 Avrupa ve Ortadoğu ülkesinden yüksek askeri yetkililer ABD Genelkurmay Başkanı General Martin Dempsey ve Ürdünlü mevkidaşı önderliğinde Amman'da buluşarak olası Suriye operasyonunu görüşmüştüler.

Cenevre'ye İptal

Öte yandan Suriye Ulusal Koalisyonu geçen haftaki kimyasal saldırıyı gerekçe göstererek uzun süredir ertelenen Cenevre Konferansına katılmayacağını ilan etti.

Koalisyon lideri Bedr Camus İstanbul'da Reuters'e yaptığı açıklamada “Gerçekleşen bu hadiseden sonra Cenevre hakkında konuşmayı reddediyoruz. Önce bu diktatörü cezalandırmalıyız. Sonra Cenevre'yi tartışabiliriz” şeklinde konuştu.

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg