slogan
     

İmam Hamenei: Suriye’ye Girmek Barut Ambarına Kıvılcım Sokmaktır

28 Ağustos 2013 Çarşamba

İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamanei bu sabah (Çarşamba) yeni kabinenin üyeleriyle yaptığı ilk görüşmede Suriye ve Mısır meseleleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İslam Devrimi Lideri Ayetullah Hamanei bu sabah (Çarşamba) yeni kabinenin üyeleriyle yaptığı ilk görüşmede Suriye ve Mısır meseleleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İmam Hamenei , ABD'nin Suriye'ye girme tehdidini “bölge için kati bir facia” olarak değerlendirerek “Her türden müdahale ve savaş talepçiliği hiç şüphesiz ki bu ateşi yakanların aleyhine olacaktır. Eğer böyle bir girişim gerçekleşirse Amerikalılar tıpkı Irak ve Afganistan'a girişlerinde olduğu gibi zararlı çıkarlar. Bölgedışı güçlerin bir ülkeye girişi ateşin çoğalmasından başka birşeyle neticelenmez ve bu durum halkların onlara olan nefretini arttıracaktır. Bu ateş üfleme, barut ambarına sokulan  kıvılcım gibidir ve bunun sonuçları ve boyutlarını tahmin etmek mümkün değildir” dedi.

İslam Devrimi Lideri, Mısır olayları hakkında ise şunları söyledi:

“Bizim Mısır'ın iç işlerine karışmak gibi bir temayülümüz yok, fakat Mısır halkının katledilmesi karşısında gözlerimizi yumamayız. Biz, Mısır halkının -üstelik de silahsız- katliama uğratılmasını mahkum ediyoruz. Bu katliamın faili, her kim olursa olsun, İslam Cumhuriyeti açısından mahkum edilmiştir.

Mısır'da iç savaştan da şiddetle uzak durulmalıdır zira Mısır'daki iç savaş İslam dünyası ve bölge için bir facia olacaktır.”

Ayetullah Hamanei, “Mısır'da demokrasiye ve halkın seçimine dönülmesinin gerekliliğine” vurguda bulunarak “Mısır halkı uzun istibdat yıllarının ardından İslami uyanışın bereketiyle salim bir seçime girdi ve bu demokratik gidişatı durdurmak mümkün değildir” dedi.

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg