slogan
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı M. Ali Caferi: Saldırı İsrail’in Sonunu Yakınlaştırır
     

Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı M. Ali Caferi: Saldırı İsrail’in Sonunu Yakınlaştırır

29 Ağustos 2013 Perşembe

“Suriye’ye yapılacak saldırıyı destekleyen bazı bölge devletleri ve gerici Arap rejimleri de bilmelidirler ki bu savaş arzusunun ateşi sadece Suriye ile sınırlı kalmayacak bütün savaş kışkırtıcılarının ve onların hamilerinin eteğini de tutuşturacaktır.”

İslam Devrimi Muhafızları Ordusu Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi  Tesnim'e verdiği röportajda ABD'nin Suriye'ye saldırı tehditleri hakkında konuştu. 

General Caferi “Amerikan devleti ve bazı müttefikleri son yıllarda teröristleri her çeşit silahla techiz etmek ve onlara her türlü yardımı sunarak bölgedeki direniş hattına darbe vurmanın peşindeydiler.  Şimdi ise öyle gözüküyor ki teröristler bu vekalet savaşında Suriye'nin direnişçi halkı karşısında yenilgiye uğradığından doğrudan askeri tehdide yöneldiler” şeklinde konuştu.  

Muhammed Ali Caferi “Amerikalılar, Afganistan ve Irak'ta aldıkları onca acı tecrübeye rağmen Suriye karşısında yeni askeri bir girişimde bulunurlarsa en rezil edici tarihi yenilgilerini alacaklar ve Suriye Vietnam'dan çok daha tehlikeli bir ölüm meydanına dönüşecektir ve bu çok daha tehlikeli bir savaş olacaktır. Burası Amerika için ikinci Vietnam'a dönüşecektir” dedi.

Caferi şöyle devam etti: “ABD devleti birkez daha siyonist lobilerin etkisiyle askeri saldırı tehdidinde bulunmuş gözüküyor. Siyonistler bilmelidirler ki Amerika'nın Suriye'ye ayapacağı saldırı bu uyduruk rejimi Direniş'in pençesinden kurtaramayacağı gibi tam tersine Suriye'ye saldırı İsrail'in ortadan kaldırılmasının yakınlaştırılması anlamına gelecektir.”

General Caferi “Suriye'ye yapılacak saldırıyı destekleyen bazı bölge devletleri ve gerici Arap rejimleri de bilmelidirler ki bu savaş arzusunun ateşi sadece Suriye ile sınırlı kalmayacak bütün savaş kışkırtıcılarının ve onların hamilerinin eteğini de tutuşturacaktır” diye de uyarıda bulundu.

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg