Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı M. Ali Caferi: Saldırı İsrail’in Sonunu Yakınlaştırır

Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı M. Ali Caferi: Saldırı İsrail’in Sonunu Yakınlaştırır
“Suriye’ye yapılacak saldırıyı destekleyen bazı bölge devletleri ve gerici Arap rejimleri de bilmelidirler ki bu savaş arzusunun ateşi sadece Suriye ile sınırlı kalmayacak bütün savaş kışkırtıcılarının ve onların hamilerinin eteğini de tutuşturacaktır.”

İslam Devrimi Muhafızları Ordusu Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi  Tesnim'e verdiği röportajda ABD'nin Suriye'ye saldırı tehditleri hakkında konuştu. 

General Caferi “Amerikan devleti ve bazı müttefikleri son yıllarda teröristleri her çeşit silahla techiz etmek ve onlara her türlü yardımı sunarak bölgedeki direniş hattına darbe vurmanın peşindeydiler.  Şimdi ise öyle gözüküyor ki teröristler bu vekalet savaşında Suriye'nin direnişçi halkı karşısında yenilgiye uğradığından doğrudan askeri tehdide yöneldiler” şeklinde konuştu.  

Muhammed Ali Caferi “Amerikalılar, Afganistan ve Irak'ta aldıkları onca acı tecrübeye rağmen Suriye karşısında yeni askeri bir girişimde bulunurlarsa en rezil edici tarihi yenilgilerini alacaklar ve Suriye Vietnam'dan çok daha tehlikeli bir ölüm meydanına dönüşecektir ve bu çok daha tehlikeli bir savaş olacaktır. Burası Amerika için ikinci Vietnam'a dönüşecektir” dedi.

Caferi şöyle devam etti: “ABD devleti birkez daha siyonist lobilerin etkisiyle askeri saldırı tehdidinde bulunmuş gözüküyor. Siyonistler bilmelidirler ki Amerika'nın Suriye'ye ayapacağı saldırı bu uyduruk rejimi Direniş'in pençesinden kurtaramayacağı gibi tam tersine Suriye'ye saldırı İsrail'in ortadan kaldırılmasının yakınlaştırılması anlamına gelecektir.”

General Caferi “Suriye'ye yapılacak saldırıyı destekleyen bazı bölge devletleri ve gerici Arap rejimleri de bilmelidirler ki bu savaş arzusunun ateşi sadece Suriye ile sınırlı kalmayacak bütün savaş kışkırtıcılarının ve onların hamilerinin eteğini de tutuşturacaktır” diye de uyarıda bulundu.

medyasafak.com