slogan
     

Hizbullah Seferberlik Pozisyonu Aldı

3 Eylül 2013 Salı

“Suriye Hizbullah ile birlikte ortak bir operasyon odası kurdu ve füzelerden sorumlu birimler daha önce görülmeyen bir alarm seviyesine getirildiler. İslami Direniş (Hizbullah) tüm rütbelilerine ve savaşçılarına mevzilerine girmeleri emri verdi.”

Tanıkların bildirdiğine göre Hizbullah direniş hareketi, muhtemel bir Suriye saldırısı öncesinde tüm güçlerini güçlerini seferberlik pozisyonuna geçirdi.

 

AFP Pazartesi günkü haberinde, Lübnan'daki şahitlere dayanarak, “örgüt üyelerinin genel bir seferberlik halinde olduklarının tahmin edildiğini, zira pek çok savaşçının son beş gün içersinde, Güney Lübnan'ın Tire ve Bekaa Vadisi'nde yer alan şehirlere bağlı farklı köylerdeki düzenli mevzilerini terkettiklerini” bildirdi.

 

Ajans ayrıca Beyrut'un güney mahallelerindeki kontrol noktalarındaki genç savaşçıların daha deneyimli kişilerle yer değiştirdiğini de belirtti.

 

Bir Hizbullah sözcüsü ise, örgütün son hareketliliği üzerinde yorum yapmaktan kaçındı.

 

Bununla birlikte, Lübnan'da yayın yapan El Ahbar gazetesi “Suriye ordusunun henüz çatışmalara katılmamış yeni birlikleri de mobilize ettiğini” yazdı.

 

Gazete şöyle devam ediyor: “Suriye Hizbullah ile birlikte ortak bir operasyon odası kurdu ve füzelerden sorumlu birimler daha önce görülmeyen bir alarm seviyesine getirildiler. İslami Direniş (Hizbullah) tüm rütbelilerine ve savaşçılarına mevzilerine girmeleri emri verdi.”

 

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg