slogan
     

Husi Lideri: İmam Ali'nin (a.s) Velayetine Dönmeden Siyo-Emperyalizmle Savaşamayız

28 Ekim 2013 Pazartesi

Abdülmelik Husi: Müslümanların Yahudilere ve Amerikan Sulta rejimine karşı mücadele edebilmeleri için Emirel Müminin Ali’nin (as) velayetine geri dönmek ve onun yolunu izlemekten başka bir çareleri yoktur.

Abdülmelik Husi: Emirel Müminin Ali'nin (as) Velayetine Geri Dönmeden Yahudilerin ve Amerika'nın Karşısında Duramayız

 

''Ensarullah'' Hareketi Lideri Abdülmelik Husi Şiilere ait Yemen ''El Meysere'' kanalına verdiği demeçte şunları söyledi: “Toplum önderlerinin belirli bir takım kriterlere sahip olmaları gerekmektedir fakat ne yazık ki Yemen'deki mevcut hükümet bunların hiçbirine sahip değil. Müslümanların Yahudilere ve Amerikan Sulta rejimine karşı mücadele edebilmeleri için Emirel Müminin Ali'nin (as) velayetine geri dönmek ve onun yolunu izlemekten başka bir çareleri yoktur.”

 

Shia News Haber Ajansının aktardığı habere göre, Şii Husi Hareketi Ensarullah Önderi Abdülmelik Bedreddin El Husi, Gadir-i Hum bayramı münasebetiyle yaptığı konuşmasında Yemen'deki mevcut hükümeti şiddetle eleştirerek “Oldukça güçsüz ve başarısız olan bu rejim bir okulu bile yönetmeyi haketmiyor” dedi.

 

Abdülmelik Husi kıssa bir süre önce ulusal kurtuluş hükümetinin kurulması ve Amerika'nın Yemen'deki askeri varlığını sona erdirebilmek için ülkedeki halk direnişinin devam etmesini istemişti. Abdülmelik  Husi mevcut Yemen Hükümetinin Amerika'nın uşağı olduğunu vurgulamış ve “Yabancı güçler ülkedeki eski iktidarın gücünü artırmak için Amerika ile birlikte büyük bir rol oynuyor ve Yemen'deki direniş dalgasına binerek  kendilerini bu toplumdaki yapılanmaya dayatmak istiyorlar” demişti.

 

medyasafak.com

 

 

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg