slogan
     

İngiltere Suriye Toprağı İçinde Militanlar İçin Kamplar Kuracak

6 Haziran 2012 Çarşamba

İngiltere’nin Suriye toprakları içinde, mülteci kampı görünümünde, gerçekteyse hükümet güçleriyle savaşan silahlı isyancılara yardım amacıyla askeri eğitim üsleri kurmayı planladığı bildiriliyor.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/esmaeeli20120604131709640_343876049799.jpg
İngiltere Suriye Toprağı İçinde Militanlar İçin Kamplar Kuracak

İngiltere’nin Suriye toprakları içinde, mülteci kampı görünümünde, gerçekteyse hükümet güçleriyle savaşan silahlı isyancılara yardım amacıyla askeri eğitim üsleri kurmayı planladığı bildiriliyor.

Daily Star gazetesinin yazdığına göre Britanya Özel Harekât Güçleri Suriye’nin Ürdün, Türkiye ve Lübnan sınırları boyunca kamplar kuracak ve Özel Hava Güçleri (SAS) birlikleri ve MI6 ajanları da ülkedeki isyancıları eğitecekler.

Daily Star, Birleşik Krallık Sarayındaki (Whitehall) üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde “Bu kişiler arasında en ön cepheye giderek vur kaç yapabilecek muhabere biriminden kişiler var” diye yazdı. Bu birimlerin ellerinde, Suriye’de gerçekleşen hadiselerin fotoğraf ve verilerini anında geri gönderebilecek yüksek teknolojili uydu bağlantılı bilgisayar ve radyoların bulunduğu kaydediliyor.

İngiliz birliklerinin Fransız, Türk ve muhtemelen Amerikalı askerlerden müteşekkil bir uluslararası gücün parçası olacağı belirtiliyor.

Söz konusu yetkili “Londra’nın Suriye içinde kamp kurmanın ülkenin işgal edilmesi demek olduğunu tamamen bilerek hareket ettiğini” vurgulamış.

Kampların problemli bölgelere yürüme mesafesinde olacağı tahmin ediliyor. Bunlar arasında Hums’un 25 mil batısında, Lübnan sınırına yakın bir mevkideki ortaçağ kalesi olan Krak des Chevaliers, Ürdün sınırı yakınlarındaki Suveyde ve Türk sınırını civarındaki Cisr-el Şugur yer alıyor. İngilizler Suriye güçlerinin sınırın bu denli yakınına gelmeye cesaret edemeyeceklerini iddia ediyorlar.

Mossad sitesi Debkafile da daha önce İngiliz güçlerinin krizin derinleştiği Hums’daki silahlı güçleri komuta ettiğini ve MI6’in şehirde 4 operasyon merkezi kurduğunu iddia etmişti.

medyaşafak
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg