slogan
     

"Hizbullah, Tünelleriyle Altımızı Oyuyor Olabilir"

20 Kasım 2013 Çarşamba

Üst düzey bir güvenlik yetkilisi Lübnan gazetesi The Daily Star'a yaptığı açıklamada "İsraillilerin, Hizbullah tarafından Güney Lübnan'dan İsrail'de tespit edilemeyen bir bölgeye çıkan bir tünel kazıldığı ihtimali hakkında giderek artan bir şekilde endişe duyduklarını" belirtti.

Lübnanlı güvenlik güçleri Pazartesi yaptıkları açıklamada İsrail'in Hizbullah'ın işgal edilmiş toprakların altına uzanan bir tünel kazdığı şüphesiyle Lübnan sınırı boyunca yürüttüğü casusluk faaliyetlerine hız verdiğini belirttiler.

 

Üst düzey bir güvenlik yetkilisi Lübnan gazetesi The Daily Star'a yaptığı açıklamada "İsraillilerin, Hizbullah tarafından Güney Lübnan'dan İsrail'de tespit edilemeyen bir bölgeye çıkan bir tünel kazıldığı ihtimali hakkında giderek artan bir şekilde endişe duyduklarını" belirterek, "Hamas'ın Gazze'den İsrail içlerine kazdığı iki tünelin geçenlerde keşfedilmesi de onların bu korkusunu artırdı" yorumunu yaptı.

 

Siyonist rejim ordusu yakınlarda keşfedilen bu tünellerden birinin patlayıcılarla dolu olduğunu ve işgal edilmiş toprakların onlarca metre içersine uzandığını ilan etmişti.

 

Aynı kaynak "İsrail'in, Hizbullah'ın sınırı geçen bir tünel kazmış olmasının örgüte güney Lübnan'daki Kfar Kila köyünün güneyinde kurulan Metula yerleşkesini gözetleme imkanı sağlayacağından yana endişe ettiğini" söyledi.

 

Siyonist rejim ordusunun son 10 gün içinde söz konusu tünelleri bulabilmek için sınır boyunca pek çok farklı yerde kazılar yaptığı ve sınıra farklı dinleme aygıtları yerleştirdiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

 

medyasafak.com

 

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg