slogan
     

İsrail Gelecek Savaştan Çok Endişeli: Hizbullah’ın Elinde M-600 Güdümlü Füzeleri Var

17 Ocak 2014 Cuma

"Fakat daha beter olan haber ise bu roketlerin akıllı silahlar haline döndürülmekte olduğu. İranlılar Zilzal 2 füzesini alıp bunu güdümlü füze haline dönüştürdüler. Bunun üçüncü nesil modelinde ise sensör ve GPS de olacak. Suriyeliler de bu kapasiteye erişebilir ve GPS’ye sahip tam güdümlü bir M-600 roketi üretebilirler. Ve muhtemelen Hizbullah’ın elinde bunlardan var."

 

Siyonist rejimin füze programının mimarı olarak adlandırılan Uzi Rubin Çarşamba günü “Hizbullah'ın füze tehdidi stratejik hale geldi. Düşmanlarımız kendilerini tam isabet özellikli ağır füzelerle silahlandırıyorlar ve ilerde GPS güdümlü balistik füzeler elde etmeleri de kaçınılmaz” uyarısında bulundu.

 

Tel Aviv'deki Ulusal Güvenlik Enstitüsündeki bir konferansta konuşan Rubin giderek büyüyen bu tehdidin artık taktik seviyeden stratejik seviye noktasına geldiğini belirterek “İran'ın elinde İsrail'e ulaşabilecek 400'den fazla balistik füze var. Suriye ve Hizbullah'ın elinde binlerce ağır, on binlerce de hafif füze bulunuyor” dedi ve ekledi:

 

“Bu kötü haberdi. Fakat daha beter olan haber ise bu roketlerin akıllı silahlar haline döndürülmekte olduğu. İranlılar Zilzal 2 füzesini alıp bunu güdümlü füze haline dönüştürdüler. Bunun üçüncü nesil modelinde ise sensör ve GPS de olacak. Suriyeliler de bu kapasiteye erişebilir ve GPS'ye sahip tam güdümlü bir M-600 roketi üretebilirler. Ve muhtemelen Hizbullah'ın elinde bunlardan var.”

 

İsrail'in Arrow füze savunma sisteminden de sorumlu olan Rubin devamla “M-600 500 kilogramlık bir savaş başlığı taşıyor ve bunun güdümlü versiyonu ziyadesiyle tahrip edici bir silah olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Rubin bu konferansta Tel Aviv-Kirya'daki Savaş Bakanlığı Karargahlarınının bir fotoğrafını göstererek “Tek bir M-600 füzesi tüm bu bölgenin yarısını çökertir. Bu Tel Aviv'in tüm ufkunu değiştirir. Bu artık bir taktik silah değil, başbelası bir stratejik tehdittir. Bundan daha beteri de geliyor, balistik füzeler akıllı oluyor. Önümüzdeki 5-10 sene içersinde İsrail'in düşmanlarının GPS güdümlü Scud gibi balistik füzeler elde etmeleri kaçınılmaz. Suriye'nin bunları şimdiden elde etmiş olması bile muhtemel. Bu İsrail'in hava gücüne önemli oranda zarar verecek” açıklamalarını yaptı.

 

Uzi ayrıca “Biz üç gün içinde bitecek bir savaştan söz ediyoruz. Bunu onlar da belirtiyor. Bu tehdit İsrail ordusunun karasal kabiliyetine -mobil güçlerimize isabetli füze darbeleriyle- ciddi zarar verebilir. İsrail'in savaş ekonomisini felç edebilir ve dahası kitlesel kayıplara yol açabilir” diye öngörüde bulundu.

 

medyasafak.com

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg