slogan
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Nasrallah: Direniş Büyük İsrail Projesine Son Verdi / Bugün Taş Yerine Füzelerle İsrail’in Tamamı Menzilimiz İçinde
     

Nasrallah: Direniş Büyük İsrail Projesine Son Verdi / Bugün Taş Yerine Füzelerle İsrail’in Tamamı Menzilimiz İçinde

28 Mayıs 2012 Pazartesi

Hizbullah’ın Siyonist rejimi Güney Lübnan’dan geri çekilmek zorunda bıraktığı 2000 yılındaki zaferin yıldönümü törenlerinde konuşan Seyyid Hasan Nasrallah önemli açıklamalarda bulundu.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/58860_727853699410.jpg
Nasrallah: Direniş Büyük İsrail Projesine Son Verdi / Bugün Taş Yerine Füzelerle İsrail’in Tamamı Menzilimiz İçinde

Hizbullah’ın Siyonist rejimi Güney Lübnan’dan geri çekilmek zorunda bıraktığı 2000 yılındaki zaferin yıldönümü törenlerinde konuşan Seyyid Hasan Nasrallah önemli açıklamalarda bulundu. Bintül Cübeyl’de gerçekleşen merasimdeki konuşması El Menar televizyonu üzerinden canlı yayınlanan Nasrallah, direnişin meyvesinin Siyonist düşmanın projelerine son vermek olduğunu belirtti.

Nasrallah şunları kaydetti: “Zafer elde etmek mümkündür, bizler büyük bir hadiseden bahsediyoruz. Herkes Amerika’nın bölge için bir projesinin olduğunu biliyor. Lübnan’da kısa bir süre içerisinde şekillenen bu mukavemettir ki Amerika’nın ve İsrail’in bölge çapındaki planını sonuçsuz bırakmış ve bölgeyi yeni bir merhaleye sokmuştur. Lübnan’ın İsrail asrından çıkmakta olduğu artık aydınlığa kavuşmuştur.”

Seyyid Hasan Nasrallah şöyle devam etti: “Bugün güney sınırındaki halk Siyonistlere taş ya da kurşun fırlatmıyor, onları bütün işgal edilmiş Filistin topraklarını hedefleyen füzelerle tehdit ediyor. Öte yandan, Lübnan’daki mukavemetin kazanımlarıyla Filistin direnişi arasında güçlü bir bağ mevcuttur. Eğer uluslararası toplum ve Arap ülkeleri olmasaydı, İntifada da yeni kazanımlar ve keşiflere ulaşmıştı. Buna rağmen, direnişin kazanımları Batı Şeria’da Siyonistlerin boynuna duvar ördü ve böylece büyük İsrail projesi sonlanmış oldu. Tekrar vurguluyorum, bu duvar onları koruyamayacak.”

“İsraillilerin geri çekilişi büyük İsrail tabutuna son çiviyi çaktı. Büyük İsrail projesi sınırlarından nehirler akan topraklara (Nil’den Fırat’a dek) göz dikmişti. İsrail bugün saldırgan tabiatına rağmen köylerimize bile tecavüz etme cüretine sahip değildir ve bugün bu denklemi koruyan şey ne BM, ne de Arap ülkeleridir. Bu denklemi koruyan Lübnan milleti ve ordusuyla direniştir.”

medyasafak
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg