slogan
     

Hizbullah, yayınladığı bildiriyle Filistinlilerin El Aksa savunmasını selamladı

26 Şubat 2014 Çarşamba

Siyonist yerleşimcilerin El Aksa Camii’ne saldırısını yorumlayan Hizbullah, aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

Hizbullah, Filistinlilerin El Aksa savunmasını selamladı: “İsrail” direnişten korkuyor

 

Alahednews.com

 

 

Siyonist yerleşimcilerin El Aksa Camii'ne saldırısını yorumlayan Hizbullah, aşağıdaki açıklamayı yayınladı:Siyonist yerleşimcilerin El Aksa Camii'ne yönelik saldırıları, “İsrailli” askerlerin koruması altında düzenli bir eyleme dönüştü.


Bu, İşgal Altındaki Kudüs'ün evlatlarının “İsrail” saldırılarıyla karşı karşıya olduğu ve onların camiye girerek Siyonist işgalin bayrağını dikmesini önlemek için fedakarlıklar yaptığı bir sırada meydana geldi.Bugün Kudüs halkı Siyonist suçlularla sert çatışmalara girdi. Bu çatışmalarda onlarca kişi gerçek mermilerle ve diğer vahşi yöntemler sonucunda yaralandı. Bu şekilde saldırganlarının planlarını bir kez daha başarısızlığa uğratarak, bedeli ne olursa olsun onun [“İsrail”in] karşısında durma cesaretini gösterdi.


Siyonistlerin El Aksa Camii'ne yönelik artan saldırganlıkları, camiyi yıkma ve bütün Kudüs-i Şerif'i Yahudileştirme planının parçası olarak gerçekleşiyor.


Ne yazık ki “İsrailli” düşman, mevcut siyasi konjonktürden yararlanıyor; Filistinlilere ve onların topraklarına karşı gerçekleştirdiği terörist pratikler için Arapların ve dünyanın devamlı surette sunduğu örtüden yararlanıyor.


Paralel olarak, “İsrail”in terör eli her zaman korundu ve hükümetleri, Siyonist suçları tereddüt etmeden işledi, zira Arap ve Müslüman dünyasındaki kamuoyuna hiçbir zaman önem göstermediler.Herkes iç meseleleriyle ve gündelik sorunlarıyla uğraşırken bugün durum nasıl?!“İsrail”in yalnızca Filistin halkının direnişinden ve onların plan ve projelerine karşı durmasından korktuğu açıktır.


Bu yüzden bu halk, gaspçı düşmana karşı direnen bir halk olarak konumunu ve sorumluluğunu yeniden üstlenmelidir.

 

Hizbullah, El-Aksa avlusunda “İsrailli” saldırgana karşı duran Filistinlileri selamlarken, El Aksa Camii'nin ve Kudüs'ün temel ve merkezi dava olarak kalacağını ve bölgede olanların, düşmanı dikkatleri bu temel meseleden uzaklaştırma amacına erdirmeyeceğini kanıtlamak üzere, Arap ve Müslüman dünyasında Filistinlilerle geniş çaplı dayanışma kampanyası düzenlenmesi için çağrı yapar.

 

medyasafak.com  

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg