slogan
     

Maariv: İsrail Hizbullah’la savaşa girmeye hazır değil

29 Nisan 2014 Salı

İsrail gazetesi Maariv bir haberinde, İsrail işgal güçlerinin Hizbullah’la yeni bir savaşa girmeye askeri yönden hazır olmadığını ve kapasitesinin belirgin bir biçimde azaldığını yazdı.

 

El Menar

 

İsrail gazetesi Maariv bir haberinde, İsrail işgal güçlerinin Hizbullah'la yeni bir savaşa girmeye askeri yönden hazır olmadığını ve kapasitesinin belirgin bir biçimde azaldığını yazdı.

 

Gazete, üst düzey İsrail askeri yetkililerinin, yakın bir gelecekte Siyonist topluluğun Hizbullah'la savaşa giremeyeceğini söylediğini aktardı.

 

Habere göre yetkililer, yakın zamanda bir askeri eyleme girişmelerini engelleyecek şekilde askeri teçhizatta azalma, kusurlu çalışma ve tıkanmalar konusunda endişelerini ifade ettiler ve askeri tatbikatlar azaldıkça yetkinlik ve etkililik düzeyinin de düştüğünü aktardılar.

 

Gazete, İsrail askerlerinin Lübnan sınırındaki devriye noktalarında kullanılan Humvee araçlarının zırhsız ve korumadan yoksun olmasından şikayet ettiklerini yazdı. Habere göre İsrail askerleri, otoritelerin ordu için yapılan harcamalarda kısıntıya gittiğine işaret ettiler. 

 

Askerler, İsrail ordusunun kapasitelerinin 2006'dakine benzediğini söylediler ve hatta daha da kötü olabileceği şeklindeki korkularını ifade ettiler.

 

medyasafak.com 

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg