slogan
     

Hamas: Sahada Hizbullah ile koordinasyon halindeyiz

13 Temmuz 2014 Pazar

“Bugün Hizbullah ve İran arasındaki ilişki herkesin zannettiğinden daha iyi. Ve bağlarımız özellikle de iyimser düşmanlarımızın inanmak istediğinden daha iyi. Bu bağlar Siyonistlerle mücadeleye ve Filistin’i özgürleştirmek için çalışma zeminine dayanıyor. Şartlar ne kadar değişse ve fikirlerimiz ne kadar farklı olursa olsun herkes bu ilişkinin korunması için çok istekli.”

 

Hamas Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Üsame Hamdan Cumartesi günü yayınlanan açıklamalarında Hamas'ın İsrail tarafından başlatılacak bir kara operasyonuna karşı durabileceğini belirterek “Hizbullah ile sahada koordinasyon halinde olduklarını” kaydetti.

 

Es-Sefir gazetesine verdiği röportajda kendisine Filistin ve Lübnan direnişleri arasındaki eşgüdümün sorulması üzerine Hamdan “Düşmanımız ve taktiklerimiz aynı. Bu nedenle karşılıklı deneyimlerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Daimi bir saha koordinasyonu ve işbirliği içersindeyiz” dedi.

 

Hamdan şöyle devam etti:

 

“Bugün Hizbullah ve İran arasındaki ilişki herkesin zannettiğinden daha iyi. Ve bağlarımız özellikle de iyimser düşmanlarımızın inanmak istediğinden daha iyi. Bu bağlar Siyonistlerle mücadeleye ve Filistin'i özgürleştirmek için çalışma zeminine dayanıyor. Şartlar ne kadar değişse ve fikirlerimiz ne kadar farklı olursa olsun herkes bu ilişkinin korunması için çok istekli.”

 

 

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg