slogan
     

Emekli Mossad Başkanı İran’a Saldırı Uyarısı Yaptı

5 Haziran 2012 Salı

Eski Mossad şefi Meir Dagan İran’ın nükleer tesislerine yapılacak bir saldırının İsrail’i yıkıcı sonuçlara neden olacak bölgesel bir savaşa çekeceği uyarısında bulundu.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/647f5da52abe1fc078f7415ff68b5f93_546480240446.jpg
Emekli Mossad Başkanı İran’a Saldırı Uyarısı Yaptı

Eski Mossad şefi Meir Dagan İran’ın nükleer tesislerine yapılacak bir saldırının İsrail’i yıkıcı sonuçlara neden olacak bölgesel bir savaşa çekeceği uyarısında bulundu.

Dagan, Yedioth Ahronoth’un bildirdiğine göre Pazartesi günü yaptığı açıklamada “Saldırı tek başına basit ve yanıltıcı bir kelime. Ama saldırıdan beş dakika sonra ne olacak kimse bunu sormuyor. Saldırıdan beş dakika sonra bölgesel bir savaşı kucağımızda bulacağız” şeklinde konuştu.

Dagan daha önce 2011 yılında da İsrail hükümetine, İran karşısında yapılacak bir saldırının yıkıcı neticeleri olacağı uyarısında bulunarak bunu en aptalca fikir olarak tanımlamıştı.

Tel Aviv hükümeti İran karşısındaki duruşu nedeniyle rejimin askeri istihbarat birimleri tarafından uzun zamandır şiddetli eleştiriye maruz kalıyor.

İranlı yazar ve önde gelen Ortadoğu uzmanlarından Dr. İsmail Selami İran karşısındaki İsrail politikalarına yapılan eleştiri dalgasına işaretle “İsrail hükümetiyle askeri istihbaratın İran’dan sorumlu kişileri arasında potansiyel bir darbe ölçüsünde ayrılık var. Bu durum bir taraftan iktidardaki politik aygıtı tehdit ediyor ve öte yandan da İran’ı yıllardır devam eden temelsiz iddialardan temize çıkarıyor” diyor.

Eski ABD Tel Aviv büyükelçisi Thomas R. Pickering de 6 Mart tarihinde “Üç İsrail istihbarat servisinin başı da herhangi bir askeri saldırıyı tavsiye ediyor gözükmüyorlar” demişti.

medyaşafak
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg