slogan
     

İsrail’in Demir Kubbe Sistemi Filistinli Roketleri Durdurmakta Başarısız

16 Kasım 2012 Cuma

24 saati aşkın bir zaman içinde 130’dan fazla Filistinli roket İsrail’e ateşlendi ve onların yalnızca 27’sini engelleyen İsrail’in Demir Kubbe füze sisteminin etkisizliğini ortaya koydu.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/fajr5_959824662143.jpg
İsrail haberi: İsrail’in Demir Kubbe sistemi Filistinli roketleri durdurmakta başarısız


24 saati aşkın bir zaman içinde 130’dan fazla Filistinli roket İsrail’e ateşlendi ve onların yalnızca 27’sini engelleyen İsrail’in Demir Kubbe füze sisteminin etkisizliğini ortaya koydu.


İsrail medyasında yer alan bir habere göre, Tel Aviv’in hava saldırılarını arttırdığı Çarşamba gününden bu yana İsrail’e en az 100 roket düştü.

Haaretz’de yayımlanan haberde, Gazze’den ateşlenen en az 22 roket İsrail’in güneyindeki Aşkol’e, diğer 10 tanesi de Ofakim’in mahallelerine düştü, denilerek Filistinli roketlerin vurduğu bölgelerin listesine yer verildi.

Dört roket Şaar Hanegev’e düşerken, diğer beşi de Sderot’un mahallelerini vurdu. Aşkalon şehrinin güneyine yedi roket düştü ve üç tanesi ise engellendi.

Demir Kubbe, Amerika Birleşik Devletlerinin finansal desteğiyle kuruldu. Mayıs ayında, ABD Kongresi Demir Kubbe ile Davud’un Sapanı isimli uzun menzilli füze programı için 947 milyon dolar tahsis etti.

Filistinli direniş savaşçıları İsrail rejimi abluka altındaki bölgeye bir dizi hava saldırısı başlattıktan sonra İsrail içlerine roket atışları yapmaya başladılar.

Son 24 saate, üst düzey Hamas komutanı Ahmed el Caberi dahil olmak üzere en az 13 Filistinli İsrail hava saldırılarında şehid edildi. Kurbanlar arasında iki çocuk ve bir kadın da vardı.

Bu arada, üst düzey İsrailli bir yetkili Çarşamba günü Tel Aviv’in Gazze saldırısını genişletmeyi planladığını ve kuşatılmış bölgeye bir “kara harekâtı”nı değerlendirdiğini söyledi.

medyaşafak

 

 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg