slogan
     

İran: AB, ABD'nin enstrümanıdır / İngilizler ABD'ye teslim politikalarına karşı çıktı

24 Haziran 2016 Cuma

"İngiltere halkının Avrupa Birliğinden ayrılma isteği gerçekte bu ülke halkının çoğunluğunun ülkelerinin Amerika'nın dayattığı iradeye tabi olmasını reddidir. İngiltere insanlık karşıtı sömürgeciliğin ve cinayetlerinin tazminatını ödemelidir ve bu ülkenin bazı kısımlarının ayrılması ödeyeceği en küçük bedeldir."

 

 

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkan Yardımcısı General Seyyid Mesud Cezayiri Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılması yönünde sonuçlanan dünkü referandumun sonrasında yaptığı açıklamada "İngiltere halkının Avrupa Birliğinden ayrılma isteği gerçekte bu ülke halkının çoğunluğunun ülkelerinin Amerika'nın dayattığı iradeye tabi olmasını reddidir. İngiltere insanlık karşıtı sömürgeciliğin ve cinayetlerinin tazminatını ödemelidir ve bu ülkenin bazı kısımlarının ayrılması ödeyeceği en küçük bedeldir" dedi.

 

General Cezayiri "İskoçya, İrlanda halkları ve diğerleri Büyük Britanya adlı bu krallık rejiminin boyunduruğu altından çıkma hakkına sahiptir" şeklinde konuştu.

 

General Cezayiri ayrıca "Avrupa Birliği ABD'nin bir enstrümanı idi ve birliğin korunmasının yegane yolu Beyaz Saray'dan açık bir şekilde ve ameli olarak bağımsızlığını ilan etmesidir" dedi.

 

 

www.medyasafak.net

Öne Çıkan Haberler

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg

ÖZEL: İlk kez: Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın Bosna

48330-hqdefault.jpg

ÖZEL: Leyla Halid, Medya Şafak'a röportaj verdi

Leila_Khaled.jpg

ÖZEL: FHKC Siyasi Büro Başkanı Semir Loubani, Filistin

C7rqqs3XQAEqSTZ.JPG

ÖZEL: Enis Nakkaş Medya Şafak'a konuştu

thumbnail_17424786_10155120138019666_3732111168710872410_n.jpg