slogan
     

Netanyahu: İsrail’in güvenlik problemlerinin %80’inden fazlasından İran sorumlu

7 Mart 2017 Salı

Siyonist rejim başbakanı Benjamin Netanyahu, Pazartesi günü İsrail’in güvenlik teşkilatlarından birinin verilerine atıf yaparak “İsrail’in güvenlikle ilgili problemlerinin %80’den fazlasının sorumlusunun İran olduğunu” belirtti.

 

 

 

Siyonist rejim başbakanı Benjamin Netanyahu, Pazartesi günü İsrail'in güvenlik teşkilatlarından birinin verilerine atıf yaparak “İsrail'in güvenlikle ilgili problemlerinin %80'den fazlasının sorumlusunun İran olduğunu” belirtti.

 

Arjantin-Buenos Ares'teki İsrail büyükelçiliğinin bombalanmasının 25. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen bir törende konuşan Netanyahu “Azmimiz sarsılmış değil ve ayrıca gücümüzü de arttırıyoruz” dedi.

 

Bazı analizlere göre Netanyahu'nun Perşembe günü Rusya'ya yapacağı ziyarette İran ve Hizbullah arasındaki ittifak, zihnini en çok meşgul edecek konular arasında yer alıyor.

 

Netanyahu geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarda, Tel Aviv'in, İran'ın Suriye'de kalıcı bir tutamak ve üs kurma çabalarına hız vermesinden dolayı ciddi endişe duyduğunu söylemiş ve Moskova'da Rusya devlet başkanı Putin ile yapacağı görüşmede bu konuyu ve İran ve Hizbullah arasındaki yakın ittifakı ele alacağını kaydetmişti.

 

Netanyahu “Hizbullah'ın tehlikeli silahlarla teçhiz edilmesine şiddetle karşı çıkacağız. Kırmızı çizgilerimiz kalın ve açıktır ve bunları korumak için harekete geçmekte çekince göstermeyiz. İran, dünyadaki terörizmin en büyük kaynağıdır ve İran'ın saldırı kollarından sadece biri olan bununla savaşmaya ihtiyaç var” dedi.

 

Netanyahu devamında “Diğer kolları ise nükleer silah arzusu, balistik füzelerini geliştirmesi ve Ortadoğu'ya istikrarsızlık ekmesidir. İran hükümeti ayrıca İsrail'i ortadan kaldırmakla tehdit etmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

 

www.medyasafak.net

Öne Çıkan Haberler

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg

ÖZEL: İlk kez: Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın Bosna

48330-hqdefault.jpg

ÖZEL: Leyla Halid, Medya Şafak'a röportaj verdi

Leila_Khaled.jpg

ÖZEL: FHKC Siyasi Büro Başkanı Semir Loubani, Filistin

C7rqqs3XQAEqSTZ.JPG

ÖZEL: Enis Nakkaş Medya Şafak'a konuştu

thumbnail_17424786_10155120138019666_3732111168710872410_n.jpg