slogan
     

Suud İstihbarat Başkanı Öldürüldü Mü?

30 Temmuz 2012 Pazartesi

"Henüz Suudi yetkililer tarafından resmen ilan edilmemesine rağmen, Prens Bandar bin Sultan bin Abdulaziz Al Suud'un ölümünün gayri resmi kaynaklar tarafından teyit edildiği bildiriliyor."

http://www.medyasafak.com/resim/haber/images_893119603412.jpg
Suud İstihbarat Bakanı Öldürüldü Mü?

Voltairenet.org

Henüz Suudi yetkililer tarafından resmen ilan edilmemesine rağmen, Prens Bandar bin Sultan bin Abdulaziz Al Suud\'un ölümünün gayri resmi kaynaklar tarafından teyit edildiği bildiriliyor.

Prens Bandar, 24 Temmuz\'da Suudi istihbarat başkanlığına atandı. Bu atama 18 Temmuz\'da Şam\'da düzenlenen terör saldırısının ödülü olarak yorumlanmıştı. CIA lojistik desteği ile Suudi istihbaratı, bir olağanüstü durum toplantısı sırasında Suriye Milli Güvenlik Karargahını havaya uçurmayı başarmıştı: Generaller Asıf Şevket, Davud Rajha ve Hasan Türkmani anında ölmüş, General Emin Hişam İhtiyar yaralanmış, kısa bir süre sonraysa vefat etmişti. \"Şam Volkanı\" olarak adlandırılan bu operasyon, özellikle Ürdünden gelen bir şebeke tarafından yüksek meblağ karşılığında yapılmıştı.

Şam bombalamasının müssebbibi olarak görülen Prens Bandar ise 26 Temmuz\'da bir bombalı saldırının hedefi oldu ve ağır yaralanmalarına yenik düştü.

Parlak ve alaycı kişiliği olan  Prens Bandar 63 yaşındaydı. Bandar, 1963\'ten 2011 yılına kadar savunma bakanlığı yapmış olan \"yerinden oynatılamaz\" Prens Sultan\'ın oğluydu . Kral Fahd\'ın sırdaşı Bandar 1983-2005 yılları boyunca Washington büyükelçisi oldu ve \"Bandar Bush\" lakabını aldı. ABD basınında çıkan yazılarda George H. Bush\'un \"manevi oğlu\" olarak nitelendiriliyordu. Gizli eylem için olağanüstü bir deha ile donatılmıştı,  İngiliz resmi kaynaklarına göre, Al-Yamamah silah anlaşması konusunda aracılık yaptı ve 1 milyar sterlinden fazla parayı cebine indirdi. Daha sonra El Kaide dahil dünyadaki \"cihadçı\" faaliyetlerini finanse eden kişi prens Bandar\'dı.

2010 başlarında, Prens Bandar tahta kendi babasının yerleştirmek için Kral Abdullah devirmeye teşebbüs etti. Komplo başarısız oldu ve  krallıktan sürüldü. Ancak hükümdar bozulan sağlığı nedeniyle kendisini affederek  bir yıl sonra Suudi Arabistan\'a geri dönme çağrısı yaptı . Ekim 2011\'de Prens Sultan\'ın ölümünden sonra da kraliyet ailesi içindeki şahin kanat olan Sudayri klanının fiili lideri haline gelmişti.

Bandar\'ın ölümü Müslüman dünyasındaki Batı gizli eylemler sistemi için ciddi bir darbe oluşturmaktadır. Bu muhteşem misilleme operasyonunu uygulamak ise Suriye\'nin sadece bir haftasını aldı.

medyaşafak 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg