slogan
     

Batı’nın Suriye Tavrında Değişim / ABD Suriye Seçimini Resmen Tanıdı

25 Mayıs 2012 Cuma

El Ahbar, adını açıklamadığı bir Rus diplomatın, uluslararası platformda Suriye rejiminin yavaş yavaş kabul gördüğünü ve ABD’nin Suriye’deki parlamento seçimlerini onayladığını söylediğini yazdı.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/13910121000115_PhotoA_117082126437.jpg
Batı’nın Suriye Tavrında Değişim / ABD Suriye Seçimini Resmen Tanıdı

El Ahbar gazetesi, adını açıklamadığı bir Rus diplomatın, uluslararası platformda Suriye rejiminin yavaş yavaş kabul gördüğünü ve ABD’nin Suriye’deki parlamento seçimlerini onayladığını söylediğini yazdı.

El Ahbar muhabiri Nasır Şerare’nin kaleme aldığı haberde, Suriye yönetiminin söz verdiği şekilde siyasî reformların ikinci aşamasını başarıyla gerçekleştirdiği kaydedildi.

Reformların bir sonraki aşamasında ulusal birlik devleti kurulması ve kapsayıcı ulusal diyalog konseyi oluşturulması olduğunu yazan Şerare, Suriye’deki mevcut siyasi durumda Rusya’nın da payı olduğunun altını çizdi.

Şerare, Rusya’nın katkısına delil olarak, Moskova’nın Suriye hükümeti ile muhalifler arasında yapılacak müzakerelere ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu bildirmesini ve Suriye’nin yanında yer alarak yapılacak reformlar için uluslararası platformdan teyit almasını gösterdi.

Moskova’nın Suriye’yi uluslararası platformda desteklemeye devam edeceğini ve bu noktada hedefe ulaşmak üzere olduğunu söyleyen Rus diplomat, Washington’un daha önce “saçma bir gösteri” olarak nitelediği parlamento seçimlerini resmen tanıdığını ifade etti.

medyasafak

 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg