slogan
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Hamas’ın ezilmesi ihtimali doğarsa İran ve Direniş Ekseni sahaya inecek / Kapsamlı bir savaşta hep beraber mücadele edilecek
     

Hamas’ın ezilmesi ihtimali doğarsa İran ve Direniş Ekseni sahaya inecek / Kapsamlı bir savaşta hep beraber mücadele edilecek

10 Ağustos 2019 Cumartesi

Lübnan gazetesi al-Akhbar’ın bugün (Cumartesi) yazdığına göre yetkili “Eğer düşman Gazze direnişini ortadan kaldırmaya çalışırsa İran’ın önderlik ettiği Direniş Ekseni’nin geri kalan bölümü de çatışmaya dâhil olacak, fakat İsrail sınırlı bir savaşa girerse biz bununla tek başımıza yüzleşeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

İslami Direniş Hareketi Hamas'ın üst düzey liderlerinden biri “İsrail'in Gazze Şeridi'ne kapsamlı bir saldırı gerçekleştirmesi durumunda İran İslam Cumhuriyeti'nin çatışmaya dâhil olacağını” ifşa etti.

 

Lübnan gazetesi al-Akhbar'ın bugün (Cumartesi) yazdığına göre yetkili “Eğer düşman Gazze direnişini ortadan kaldırmaya çalışırsa İran'ın önderlik ettiği Direniş Ekseni'nin geri kalan bölümü de çatışmaya dâhil olacak, fakat İsrail sınırlı bir savaşa girerse biz bununla tek başımıza yüzleşeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Lübnan gazetesi, Hamas delegasyonunun Temmuz sonunda Tahran'da İslam Devrimi Lideri Ali Hamenei ile yaptığı görüşmeler hakkında ayrıntılara yer verdi. Buna göre fotoğrafların çekilip medyanın ayrılmasından sonra İslam Devrimi Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani de toplantıya dâhil oldu.

 

Hamas delegasyonu teşkilatlarının askeri birimi hakkındaki gelişmeleri değerlendirerek yüzleştikleri sorunları ve ihtiyaç duydukları silahları ele aldı. Katılımcılar, Direniş Ekseninin birliğinin önemine vurguda bulunarak bunun herhangi bir unsurunun dışarıda tutulmasına itiraz ettiler. Bu durum, unsurlardan birine savaş açılması durumunda cephenin diğer paydaşlarının da destek için müdahalede bulunacağı anlamına geliyor.

 

Öte yandan İranlı diplomat Emir el-Musevi de “Direniş Ekseninin nihai bir savaş durumunda Tahran'dan başlayarak Irak, Suriye, Lübnan ve Filistin'e uzanan birleşik bir askeri cephe kurma stratejisini” ifşa ederek “Bu birleşik cephenin ABD, İsrail ve müttefikleri için en korkunç şey olduğunu” vurguladı.

 

Musevi “Bu birleşik cephe düşüncesinin yürürlüğe konulduğunu, bunun Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ın pek çok cümlesinde belirtildiğini ve Hamas'ın geçtiğimiz günlerde İsmail Haniye'yi beraberindeki delegasyonla İmam Ali Hamenei'ye göndermesinin de bunu gösterdiğini” söyledi.

 

Musevi “Her şey hazırlandı ve Direniş Ekseni Amerikalılar, İsrailliler ve ajanlarını karşılamaya âmâdedir, İsrail kendisini genişletilmiş bir cephe karşısında bulacak” dedi.

 

 

Medya Şafak

 

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg