slogan
     

Devrim Muhafızları: İran’a Saldırı 3. Dünya Savaşı Demektir

24 Eylül 2012 Pazartesi

Cumartesi günü, İslam İnkılâbı Muhafızları Ordusu komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi İran’a karşı bir savaşın “kesinlikle gerçekleşeceğini” söyledi ve saldırının İsrail rejiminin sonunu getireceği hususunda uyarıda bulundu.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/amiri20120923131506863_17772515982.jpg
Devrim Muhafızları: İran’a Saldırı 3. Dünya Savaşı Demektir

Üst düzey İranlı ordu komutanı İslam Cumhuriyeti’ne karşı bir İsrail saldırısının Üçüncü Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olabileceği hususunda uyarıda bulundu.

İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu Hava Kuvvetleri komutanı Tuğgeneral Amir Ali Hacızade Pazar günü El-Alem televizyonuna yaptığı açıklamada, “Biz Amerika Birleşik Devletleri ve Siyonist rejimi birbirinin yanında görüyoruz ve Siyonist rejimin Amerika’nın desteği olmaksızın İran’a karşı tek taraflı bir saldırıda bulunacağını hiçbirşekilde hayal edemiyoruz… Böyle bir savaşın patlak vermesi durumunda, vaziyet kontrolden ve idareden çıkacak; bu savaş muhtemelen kötüleşerek Üçüncü Dünya Savaşı’na dönüşecektir. Bu, bazı ülkeler İran’ın yanında veya karşısında savaşa girebilirler demektir.”, dedi.

“İran ve Siyonist rejim yahut Amerika Birleşik Devletleri arasında müstakil bir savaş hayal edilemez.”, diyen general, bir savaş durumunda fırtına kopar, İran her iki tarafla da ihtilaf içinde olacaktır, diye ekledi.

General, “İran İslam Cumhuriyeti bölgedeki Amerikan üslerini Amerikan toprağının bir parçası kabul eder ve savaş patlak verirse onları kesinlikle hedefleyecektir.”, dedi.

General sözlerine, “Bir savaş patlak verirse bölgedeki ülkelerin tarafsızlık ilan edeceklerini kimse hayal etmemelidir.”, diyerek devam etti.

Cumartesi günü, İslam İnkılâbı Muhafızları Ordusu komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi İran’a karşı bir savaşın “kesinlikle gerçekleşeceğini” söyledi ve saldırının İsrail rejiminin sonunu getireceği hususunda uyarıda bulundu.

İsrail 6 Kasım’da yapılacak Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri öncesi İran’ın nükleer enerji santrallerine karşı tek taraflı saldırı uygulama tehditlerini arttırıyor. Bununla birlikte, Birleşik Devletler mevcut durumda İsrail’in herhangi bir askeri eylemine muhalif duruyor.

İsrail tehditleri İslam Cumhuriyeti’nin barışçıl nükleer faaliyetlerinin askeri nükleer kapasite kazanmaya çevrildiği şeklindeki ispatlanmamış iddiaya dayanıyor.

medyaşafak
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg