slogan
     

İsrail ile Hizbullah arasında bu yaz bir savaş bekleniyor

27 Haziran 2020 Cumartesi

İsrail Medya Kurumu “Kan”a göre Beyrut’taki Batılı diplomatik kaynaklar Okaz gazetesine yaptıkları açıklamada, tüm verilerin ve raporların Lübnanlı parti ile İsrail arasında bu yaz bir savaş çıkması ihtimalini gösterdiğini söylediler.

 

 

 

İsrail medyasında Perşembe günü yayınlanan bir analizde, Hizbullah ile İsrail ordusu arasında bu yaz bir savaş beklendiği belirtildi.

 

İsrail Medya Kurumu “Kan”a göre Beyrut'taki Batılı diplomatik kaynaklar Okaz gazetesine yaptıkları açıklamada, tüm verilerin ve raporların  Lübnanlı parti ile İsrail arasında bu yaz bir savaş çıkması ihtimalini gösterdiğini söylediler.

 

Batılı kaynaklara göre Hizbullah Sezar Yasası nedeniyle kendisini sıkışmış durumda görüyor ve bu kuşatmayı kırmayı ve bir savaşla masayı devirip tüm kartları yeniden karmayı hedefliyor.

 

Bu kaynaklar çatışmanın Amerikan başkanlık seçimlerinden önce ve Lübnan'ın güney sınırında ve Suriye-İsrail sınırında gerçekleşeceği tahmininde bulunuyorlar.

 

Haber sitesi, Lübnanlı gazete an-Nahar'ın birkaç gün önce, Hizbullah içerisinde, özellikle de tüm partiyi ve bir bütün olarak Lübnan toplumunu olumsuz etkileyecek Sezar Yasası'nın ilanıyla birlikte Ağustos ayında İsrail ile savaş çıkmasının mümkün olduğu yönünde konuşmalar yapıldığını yazdığını da ekliyor.

 

Öte yandan Lübnan'daki bazı kaynaklar da Hizbullah'ın bir savaş başlatmayı planlamadığını bununla birlikte Siyonist rejimin bu yaz saldırmayı hedeflediğini bildiği için savaşa hazırlık yaptığını belirtiyorlar.

 

Hizbullah'ın askeri medyasında bu hafta başında, Tel Aviv'i ve diğer bölgeleri vuracak nokta atışlı füzeleri Seyyid Hasan Nasrallah'ın konuşmaları eşliğinde gösteren bir video yayınlanmıştı.

 

 

Medya Şafak

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg