slogan
  • Ana Sayfa »
  • HABERLER »
  • Hamas: Siyonist rejim karşısında yeni bir silahlı mücadele programı oluşturmalıyız / el-Fetih: Kitlesel direniş başlatacağız
     

Hamas: Siyonist rejim karşısında yeni bir silahlı mücadele programı oluşturmalıyız / el-Fetih: Kitlesel direniş başlatacağız

3 Temmuz 2020 Cuma

El-Fetih Merkez Komite üyesi Abbas Zeki ise Hamas ile yapılan üst düzey görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamada “Batı Şeria’nın Siyonist rejim tarafından işgali projesi karşısında halk direnişinden yararlanılması gerektiğini” vurguladı.

 

 

Filistin Hamas hareketi önderlerinden Mahmud ez-Zehhar “tüm Filistin halkının, ülkelerinin kurtuluşu projesi için birlikte hareket etmesi gerektiğini” vurguladı.

 

Zehhar Perşembe günü el-Meyadin TV'ye verdiği röportajında “Hamas'ın elini Özerk Yönetim ve el-Fetih hareketine uzattığını ve böylelikle mücadelede yeni temeller ve mekanizmaların belirlenmesini arzuladığını” kaydetti.

 

Zehhar, el-Fetih'in Oslo Anlaşması'nı iptal edip asli hedefine yönelmesini isteyerek “Bugün Batı Şeria'da da Gazze'de uygulanan örnek takip edilmelidir. Yeni temeller ve ilkeler çerçevesinde Filistin'i gerçek anlamda özgürleştirmenin programını çizmemiz gerekiyor. Gazze'yi silahla özgürleştiren programın aynısını” ifadelerini kullandı.

 

Siyonist rejim bugünlerde, ABD'nin “Yüzyılın Anlaşması” adını vererek dayattığı sözde barış planı ile Batı Şeria'nın yüzde 30'luk bir bölümünü gaspetmeye hazırlanıyor.

 

Öte yandan Hamas'ın Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih Aruri ile Fetih Hareketi Merkez Komitesi Genel Sekreteri Cibril Recub, Siyonist rejim karşısındaki ortak planlarını müzakere etme amaçlı bir görüşme gerçekleştirdiler.

 

El-Fetih Merkez Komite üyesi Abbas Zeki ise Hamas ile yapılan üst düzey görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamada “Batı Şeria'nın Siyonist rejim tarafından işgali projesi karşısında halk direnişinden yararlanılması gerektiğini” vurguladı.

 

Zeki “Fetih Hareketi içerisinde, Batı Şeria'da Hamas dahil herkesin katılımıyla halk direnişinin faal kılınmasında uzlaşıma varıldığını” belirterek Hamas'a teşekkür etti ve “Hamas da hep beraber aynı siperde olmamız gerektiği neticesine vardı” dedi.

 

 

Medya Şafak

 

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg