Wall Street 'in Devrimci Bir Harekete Dönüşmesini Ümit Ediyorum

Wall Street 'in Devrimci Bir Harekete Dönüşmesini Ümit Ediyorum
Sean Christopher Ali Stone Fars Haber Ajansına Wall Street'te gerçekleşen harekete ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Sean Christopher Ali Stone Fars Haber Ajansına yaptığı açıklamada Wall Street hareketinin halkçı boyutuna dikkat çekerek “Wall Street cereyanının devrimci bir harekete dönüşüp Amerika’ya cumhuriyeti tekrar hâkim kılacağı ümidini taşıdığını” söyledi.

Fars Haber’in bildirdiğine göre yeni Müslüman olan aktris Sean Christopher Ali Stone,  Knight Rail Şirketinin temsilcisi Behram Haydari, Jimmy Scott Frank, Nader Talebzadeh, Ğulamrıza Muntezemi ile yerel ve yabancı basın mensuplarının geniş katılımıyla bir basın toplantısı yaptı.

Habere göre Bahram Haydari bu toplantıda Amerikalı film yapımcısı, yönetmen ve yazar Jimmy Scott Frank’ın İran’ın İsfahan şehrinde bir arada yaşayan farklı dinler hakkında bir belgesel film çektiğini söyledi. Sözlerinin devamında, Batı medyasının çok güçlü olduğunu ve İran\'ın gerçek yüzünün gösterilmesine izin vermediğini ve bu filmin İran\'ın gerçek yüzünü göstereceği ümidini taşıdığını söyledi. Haydari ayrıca, bir yıl önce Amerika ve İran arasında “Pişmanlık” adlı ortak bir film çekme anlaşması imzalandığını ve filmin senaryosunun yazılmakta olduğu haberini verdi.

Stone: Adım Artık  Sean Christopher Ali

Basın toplantısının devamındaysa Sean Ali Stone şunları söyledi: “Ben adımı Ali olarak değiştirmedim. Ali benim İslami adımdır ve benim tam olarak adımsa Sean Christopher Ali’dir. Ben daima Allah’a inanıyordum ve İslam’ı kabul ettim. Şuanda da o Allah’a inanıyorum.” Ali Stone şöyle devam etti: “İslam, İbrahimi dinlerin mantıklı devamıdır. Nitekim Allah Resulü (s.a.a) de İbrahimi dinler bir Allah tarafından gönderilmiştir, diye buyurmaktadır. Ben, tek olan Allah’ın tecellisi olan İbrahimi dinlerin iyi bir tebliğcisi olacağımı ümit ediyorum.”

Zülfikar Kolyesini Hep Takacağım

O, yeni ismi olarak Ali’yi seçmesi hakkında da “Allah Teâlâ alınyazımın bir parçası olması için bu ismi bana verdi. Dostlarım bana daima takmam için Zülfikar kolyesi verdiler” dedi ve ekledi: “Ben her zaman İmam Ali (a.s)’ın düşmanlarıyla savaşlarını hatırlarım. İmam Ali (a.s) bir savaşta düşmanı ile karşılaşır ve onu silahsız bırakır. Düşmanı o hazretin yüzüne tükürür. İmam Ali (a.s) bir süre düşmanını öldürmekten sakınır. Bu da düşmanının şaşkınlığına neden olur. İmam Ali (a.s) ona “Ben seni Allah için öldüreceğim, kendim için değil” diyerek cevap verir. Okuyarak her gün İmam Ali (a.s)’ı biraz daha fazla tanımayı ümit ediyorum.”

Ben Ülkelerin Bağımsızlığını Savunuyorum

Ali Stone, Seher TV muhabirinin sorduğu “Müslüman olmanız ile kapitalizm ve emperyalizm ile mücadele arasında bir irtibat var mıdır?” sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Birileri benim Wall Street’in Müslüman olması için Müslüman olduğumu söylüyor. Benim görevim dini dayatmak değildir. Biz kültür ve adetler hakkında konuşuyoruz. Amerikalılar İslam’ı algılamayabilirler. Zira Amerika’nın kanunları laik kanunlardır. Amerika’da din ferdi bir olgudur ve kimseyi ilgilendirmez. Amerika’nın İngiliz emperyalizminin peşi sıra gittiği ve İngiltere’nin de kendi kültürünü hâkim kılmaya çalıştığı bir gerçektir. Ancak ben bu imparatorluğa karşıyım ve ülkelerin bağımsızlığını savunuyorum.”

Genç oyuncu ve yönetmen Cevan gazetesi muhabirinin Wall Street hareketi hakkındaki sorusunu yanıtlarken de “Wall Street akımı bir halk hareketidir ve halkın kudreti elinde bulundurması gerektiğini söylemektedir. Ben Wall Street hareketinin devrimci bir cereyana dönüşüp imparatorluğun önünü almasını ve Amerika’ya cumhuriyeti tekrar hâkim kılmasını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

Şahadet Övünçtür

Fars Haber Ajansı muhabirinin; “Tarih boyunca İslam tehlikelerle karşı karşıyaydı. Acaba siz bu tehlikelere karşı durmaya ve İslam yolunda şehit olmaya hazır mısınız?” sorusunun cevabında Ali Stone “Hıristiyan kültüründe bile çok şehit vardır ve onlara göre Hz. İsa bir şehittir. Aynı şekilde Jean Darc da şehittir. Sadakat yolunda canını veren herkes şehittir ve şahadet bir övünçtür. Ben Allah’a inanıyorum ve bu inancımla hiçbir şeyden korkmuyorum” dedi.

Frank: İran Devrimin Sesi Her Tarafta Duyulmaktadır

Jimmy Scott Frank ise konuşmasında “İran kültürünün güzel hikâyelerine baktığımız zaman aşkı tecrübe edebiliriz. İran sinemasının söylediği şeyler çok asil şeylerdir” dedi ve ekledi. “Bugün nereye giderseniz gidin her tarafta İran devriminin sesi yankılanmaktadır.”

Ali Stone de Press TV muhabirinin, babasının Ahmedinejad hakkında çekmeyi düşündüğü film projesi hususundaki soruya “Bu eski bir hikâye. Babam Chavez ve Castro hakkında belgesel çekti. Bu konu hakkında açıklama yapmayacağım” diye cevap verdi.

Bahram Haydari ise bu oturumda Washington Post gibi Batılı medya aygıtlarının Ali Stone’nin Müslüman olması hakkındaki şeytanlıkları hususunda şunları söyledi: “Ali Stone Müslüman olduktan sonra Google’da 150 milyon haber çıktı. Siz medya organları İran’da ne yaparsanız yapın böyle bir olayın ortaya çıkmasının imkânı yoktu.” Haydari, ekledi “Ali Stone’nin Müslüman olması dünyada İran ve İslam hakkında büyük bir ilgiye neden olmuştur”.