slogan
     

İran: İsrail’in Gizli Mevkilerini Görüntüledik

30 Ekim 2012 Salı

İran Parlamentosu Savunma Komisyonu başkanı İsmail Kevseri Arapça yayım yapan El Âlem televizyonuna Pazartesi günü yaptığı açıklamada Lübnan Hizbullahı tarafından 6 Ekim’de uçurulan insansız hava aracının İsrail’in çok yüksek derecede korunan mevkilerinin fotoğraflarını aldığını söyledi.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/Iran-Drone_98525559_938556130781.jpg
İran: İsrail’in Gizli Mevkilerini Görüntüledik

İran Parlamentosu Savunma Komisyonu başkanı İsmail Kosari Arapça yayım yapan El Âlem televizyonuna Pazartesi günü yaptığı açıklamada Lübnan Hizbullahı tarafından 6 Ekim’de uçurulan insansız hava aracının İsrail’in çok yüksek derecede korunan mevkilerinin fotoğraflarını aldığını söyledi.

Kevseri, “İnsansız hava aracı gerçek zamanlı görüntüleri aldı ve biz İsrail’in yüksek çözünürlüklü görüntülerine sahibiz”, dedi. Kevseri, insansız hava aracının daha sonra İsrail Hava Kuvvetleri tarafından Negev Çölü üzerinde düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

Eyub insansız hava aracı İsrail hava sahasına Gazze’den uzak olmayan bir noktadan girmiş ve saldırısı filme alınan bir savaş uçağı tarafından düşürülmeden evvel İsrail’in Dimona Nükleer Araştırma Enstitüsü yakınlarında yarım saat kadar uçmuştu.

Jerusalem Post’un haberine göre, İsrail ordusu İsrail hava sahasına girip Hebron Dağı yakınlarında düşürülmeden evvel insansız hava aracını Akdeniz üzerinde tespit ettiklerini ileri sürdü.

İran’ın saldırı misyonu kapasitesine sahip insansız hava araçlarına da sahip olduğunu söyleyen Kosari, “Bu durumda eğer İsrail bize karşı herhangi bir agresif davranışta bulunursa kendi bölgesinde cevap vereceğimizi söyleyebiliriz”, şeklinde konuştu.

İran Savunma Bakanı General Ahmed Vahidi Pazar günü İran’ın İsrail üzerinde düşürülen insansız hava aracının çok daha gelişmişlerine sahip olduğunu söylemişti.

medyaşafak

 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg