slogan
     

Prens Harry: Halkımı Korumak için Müslümanları Öldürdüm!

25 Ocak 2013 Cuma

Harry, “PlayStation ve Xbox oynamayı seven insanlardan birisi olduğum için bu iş benim için eğlencelidir, böyle olunca, muhtemelen çok faydalı olduğumu düşünmekten hoşlanıyorum”, dedi.

Afganistan'ın güney Helmand Eyaletindeki beş aylık görev süresinden dönüşü üzerine İngiliz tahtının üçüncü sıradaki adayı Prens Harry halkını korumak için Müslümanları öldürdüğünü söyledi.


Harry, “Bir canı kurtarmak için bir can almak, etrafında döndüğümüz şey budur”, dedi.
 

Prens Harry'nin Helmand'taki görevi boyunca kaç kişiyi öldürdüğü bilinmiyor ancak kendisi öldürmelerin sorumluluğunu kabul ediyor.


Prens, “Eğer insanlar bizim adamlarımıza kötü şeyler yapmaya çalışıyorlarsa, bundan sonra onları oyun dışına atacağız”, diyor.
 

Yardımcı nişancı pilot olarak görev yapan Prens Harry bir Apache helikopterinden (açılan ateşle) öldürülen insanları video oyunlarıyla karşılaştırıp yaptığı işi “eğlenceli” olarak tanımlamıştı.


Harry, “PlayStation ve Xbox oynamayı seven insanlardan birisi olduğum için bu iş benim için eğlencelidir, böyle olunca, muhtemelen çok faydalı olduğumu düşünmekten hoşlanıyorum”, dedi.


28 yaşındaki prens Las Vegas'ta bir oteldeki çıplak resimlerinin internette yayımlanıp geniş yankı uyandırmasından kısa bir süre sonra Afganistan'daki NATO kuvvetleriyle 20 haftalık bir görev için sevk edilmişti.


“icasualties.org” web sitesine göre, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefiklerinin Washington'un sözde teröre karşı savaşının bir parçası olarak  işgal ettikleri Afganistan'da 2001 yılından bu yana Amerika Birleşik Devletleri öncülüğündeki askerlerin toplam 3.257'si hayatını kaybetti.


Bu saldırı Taliban'ı iktidardan uzaklaştırdı ama Amerika Birleşik Devletleri öncülüğündeki binlerce askerin varlığına rağmen tüm ülkede güvensizlik yükselmeye devam ediyor.
 

Savaştan zarar görmüş ülkede yalnızca 2012 yılında yüzlerce yabancı asker öldürüldü.


medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg