slogan
     

Tuğgeneral Vahidi: Uçak Bizim

15 Ekim 2012 Pazartesi

İran savunma bakanı Lübnan Hizbullah direniş hareketinin geçtiğimiz günlerde İsrail hava sahasının derinliklerine gönderdiği radara yakalanmayan insansız hava aracının İran tarafından geliştirildiğini doğruladı.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/64d733df8ca4632883970db521d7ebd0_XL_797168301078.jpg
İran savunma bakanı Hizbullah insansız hava aracının İran yapımı olduğunu doğruladı

İran savunma bakanı Lübnan Hizbullah direniş hareketinin geçtiğimiz günlerde İsrail hava sahasının derinliklerine gönderdiği radara yakalanmayan insansız hava aracının İran tarafından geliştirildiğini doğruladı.

Tuğgeneral Ahmed Vahidi Cumartesi günü, “Her neye sahipsek uygun bir zamanda Müslüman toplumu ve İslami bölgeleri ve onun tabii kaynaklarını korumak için kullanılacak”, dedi ve ekledi: “Siyonist rejimin Lübnan hava sahasını düzenli ihlalleri biliniyor, biz işgal edilmiş bölgeler (Filistin) üzerinde insansız hava aracı uçurmasını Lübnan Hizbullah’ının tabii hakkı olarak görüyoruz.”

Vahidi, “İslam Cumhuriyeti’nin kapasitesi çok daha yüksektir ve Müslüman toplumun kullanımındadır”, dedi.

Bakan, Hizbullah’ın insansız hava aracı uçurmasının Yahudi varlığın Demir Kubbesi’nin zayıflığını ortaya koyduğunu söyledi.

General, “ Siyonist rejimin Demir Kubbe isimli hava savunması bu eylemle çöktü ve açığa çıktı ki, Siyonist rejim Müslüman toplumun öfkesinden yana güvende değil” dedi.

Vahidi devamla, “Lübnan Hizbullahı’nın bu eylemi, hareketin kötü günlere hazırlıklı olduğunu ve Siyonist rejim tarafından gelecek herhangi bir tecavüze kesinkes cevap vereceğini ispatlamıştır” şeklinde konuştu.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Nasrallah Perşembe günü, Hüseyin Eyyub kod adlı operasyonda Hizbullah’ın insansız hava aracının gelişmiş İsrail ve Amerikan radarlarına yakalanmaksızın yüzlerce kilometre uçarak İsrail hava sahasına girdiğini ve Dimona Nükleer Tesislerine çok yaklaştığını söylemişti.

Hizbullah gelecekte İsrail üzerine daha çok insansız hava aracı göndermeyi planlıyor. Nasrallah, bu operasyon direniş hareketinin Lübnan’ı savunmaya hazır olduğunu gösterir, ifadesini de kullandı.

medyaşafak

 

 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg