slogan
     

Amos Yadlin: İsrail, El Kaide ile Kuvvetli Bağlar Kurmalı

6 Şubat 2013 Çarşamba

Jerusalem Post gazetesince verilen haberde nakledildiğine göre Tümgeneral Amos Yadlin, İsrail Suriye’de yeni ortaya çıkan Sünni kuvvetlerle “büyük düşman İran”a karşı ilişkisini güçlendirmelidir, dedi. Yadlin, Suriye’de devam eden yıkıcı şiddetin İsrail için stratejik menfaat sağladığını açıkladı.

İsrail'in eski ordu istihbarat servisi şefi İran'la yüzleşmek için Siyonist rejimi Suriye'deki El Kaide ile ilişkili militanlarla daha güçlü bağlar kurmaya çağırdı.


Jerusalem Post gazetesince verilen haberde nakledildiğine göre Tümgeneral Amos Yadlin, İsrail Suriye'de yeni ortaya çıkan Sünni kuvvetlerle “büyük düşman İran”a karşı ilişkisini güçlendirmelidir, dedi.


Yadlin, Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü'nün 2012-2013 stratejik değerlendirmesinin ortaya konulduğu toplantıda yaptığı konuşmada Suriye'nin “İran öncülüğündeki bölgesel eksenin etkili bir unsuru” olduğunu belirtti.


Yadlin, Suriye'de devam eden yıkıcı şiddetin İsrail için stratejik menfaat sağladığını açıkladı.


Stopimperialism.com sitesinin kurucusu Eric Draister Pazartesi günü Press TV ile yaptığı bir röportajda, İsrail ve El Kaide Suriye'de istikrarsızlık yaratan ve şiddeti provoke eden aynı paranın iki yüzüdürler, dedi.


Draister, “İsrail ve El Kaide, Suriye'nin bağımsız halkına karşı savaş başlatıp ülkeyi yok etmeye teşebbüs eden ABD etkisindeki emperyalist sistemin iki yüzüdür”, dedi.


Suriye Mart 2011'den bu yana rahatsızlık yaşıyor. Aralarında çok sayıda ordu ve güvenlik görevlisinin bulunduğu birçok kişi şiddet olaylarında öldürüldü.


Suriye hükümeti kaosun ülke dışından yönetildiğini ve ülkedeki militanların büyük bir kısmının yabancı milliyetlerden olduğunu söylüyor.
medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg