slogan
     

Seyyid Nasrallah: Direniş Seçeneğine Tutunalım

7 Eylül 2012 Cuma

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan’daki İslami direnişin, kendisini işgal altındaki toprakları ve İslam’ın mübarek bölgelerini özgürleştirmeye adadığını söyledi.

http://www.medyasafak.com/resim/haber/hasan-nasrallah_151270_99805311521.jpg
Seyyid Nasrallah: Direniş Seçeneğine Tutunalım

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan’daki İslami direnişin, kendisini işgal altındaki toprakları ve İslam’ın mübarek bölgelerini özgürleştirmeye adadığını söyledi.

İsfahan’daki Üçüncü Uluslararası İslami Direniş Konferansı’na gönderdiği mektupta Seyyid Nasrallah, İslami Direniş’in Siyonist varlığa, ABD’ye ve Batı’ya karşı direniş kültürünü yerleşik hale getirebileceğini söyledi.

Mehr haber ajansına göre Hizbullah Genel Sekreteri, mektubunda “Direniş kültürü, baskıya karşı haklılığın yanında durmak ve ABD propagandasına karşı çıkmak demektir” diye yazdı.

Lübnan’daki direnişin halk ve ordu arasında kök salabileceğini söyleyen direniş lideri, uluslararası teşkilatların Filistin karşısındaki görevlerini yerine getirmediklerini kaydetti ve “ancak İmam Humeyni’nin bu mesele karşısındaki tarihsel duruşu, dini ve ahlaki görevin yerine getirilmesiydi” diye ekledi. Nasrallah, “Lübnan ve Filistin, Siyonist varlık tarafından işgal edilen topraklarını geri kazanmak için sebat etmelidir” dedi.

“2000 yılında önemli bir gelişmenin gerçekleştiğini” hatırlatan Seyyid Nasrallah, “küçük ve zayıf bir ülke olan Lübnan, Siyonist topluluğu yendi ve işgal birliklerini topraklarından çıkmaya zorladı” şeklinde konuştu.

Hizbullah lideri, 2006 yılında Lübnan direnişine karşı uluslararası bir savaş yürütüldüğünü sözlerine ekledi. “Ancak sahip olduğu silahlara ve kapasitelere rağmen Siyonist varlığı yendik” diyen Seyyid Nasrallah, sözlerine şöyle devam etti: “İsrail’in itiraf ettiği gibi, Lübnan büyük kapasitelere sahip olmaksızın direndi ve Allah’a şükür zafer kazandı.”

medyaşafak
 
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg