slogan
     

Amos Gilad: Hizbullah Yüksek Teknolojili Scud Füzelerine Sahip

2 Mart 2013 Cumartesi

Gilad, “Hizbullah’ın elde ettiği bu füzeler Rus Scud-D füzeleridir. Bu Scud füzeleri Suriye ordusu tarafından halen kullanılanlara benzemez, bunlar çok daha gelişmiş ve öldürücüdür, menzilleri 700 kilometredir ve 150 kilogramdan fazla savaş başlığı taşırlar”, dedi.

İsrail Savaş Bakanlığı'nda şube başkanı General Amos Gilad, “Hizbullah yakın zaman evvel ileri teknolojili Scud-D füzeleriyle silahlanmayı başardı, (bize) umulmadık bir zarar verebilir ve İsrail'de her bölgeye ulaşabilir”, şeklinde konuştu.


Tel Aviv'de salı günü gerçekleştirilen Üçüncü Yıllık İsrail Çokuluslu Füze Savunma Konferansı sırasında Gilad, “Hizbullah'ın elde ettiği bu füzeler Rus Scud-D füzeleridir. Bu Scud füzeleri Suriye ordusu tarafından halen kullanılanlara benzemez, bunlar çok daha gelişmiş ve öldürücüdür, menzilleri 700 kilometredir ve 150 kilogramdan fazla savaş başlığı taşırlar”, dedi.


Bundan ayrı olarak, İsrailli Walla isimli internet sitesi, güvenlik teşkilatlarının İsrail ile yüzleşmekte kullanacağı için Hizbullah'ın bu silahları elde edişinden ciddi bir biçimde korktuklarının altını çizerek, “Hizbullah son birkaç ay boyunca SA-17 hava savunma sistemleri dahil olmak üzere gelişmiş silahlar elde etmeye teşebbüs etti”, açıklamasını yaptı.


Walla internet sitesi, “Bu tip bir füze kimyasal veya biyolojik patlayıcı başlık taşıyabilir ve tüm İsrail”i kapsar”, diyen Siyonist bir kaynağa atıfta bulundu. Aynı kaynak devamla, “Eğer bu füze doğrudan bir binayı hedeflerse, onu yok edebilecektir”, dedi.


Yabancı kaynaklara göre, Walla, “Bir tek füze (bile) çok güçlü bir caydırıcılık yaratmaya yeteceğinden (Hizbullah'ın) Scud füzelerini elde edişi Orta Doğu'daki dengeleri değiştirir”, diyerek,  “Tel Aviv ve bütün İsrail bölgelerine ulaşabilen Fetih 110 füzeleri dahil olmak üzere, Hizbullah 50 bin civarında füzeye sahip”, açıklamasında bulundu.


medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg

ÖZEL: İlk kez: Devrim Muhafızları ve Hizbullah'ın Bosna

48330-hqdefault.jpg