slogan
     

Suriyeli İsyancılar, Afganistan Afyonuyla mı Finanse Ediliyor?

13 Nisan 2013 Cumartesi

Rusya Federal Uyuşturucu Kontrol Servisi Müdürü Viktor Ivanov perşembe günü, Suriye’de savaşan 20 bin civarında paralı askerin Afgan uyuşturucu trafiği gelirleriyle finanse edildiğini söyledi.

RIA Novosti


Rusya Federal Uyuşturucu Kontrol Servisi Müdürü Viktor Ivanov perşembe günü, Suriye'de savaşan 20 bin civarında paralı askerin Afgan uyuşturucu trafiği gelirleriyle finanse edildiğini söyledi.


Ivanov, “Ulus ötesi organize suç grupları, eroin satışlarının gelirleriyle belli ülkelerden dünyanın herhangi bir yerine devasa miktarda suçlu ve paralı asker akışı sağlayabilir” dedi, ancak iddialarını destekleyecek bir kanıt sunmadı.


“Bu nedenle Suriye'de, bu ülkedeki durumu istikrarsızlaştıran 15 bin ila 20 bin arasında paralı asker toplanmış durumda” diye ekledi.


Ivanov, Afganistan'da en büyük tehdidi Taliban'ın değil, ulus ötesi suç örgütlerinin oluşturduğunu söyledi.  


Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Alexander Lukashevich bu ayın başlarında, isyancılar ve hükümet güçleri arasındaki süregiden savaş devam ederken, Suriye'nin uluslararası teröristler için bir “çekim merkezi” haline geldiğini söylemişti.


Geçen yıl Suriye hükümeti BM Genel Konseyi'ne, Suriye'de hükümet birlikleriyle savaşırken öldürülen yüzlerce yabancının isimlerinden oluşan listeler sunmuştu.


BM rakamlarına göre, Mart 2011'de Başkan Beşar Esad karşıtı ayaklanmanın başlamasından bu yana Suriye'de yaklaşık 70 bin kişi hayatını kaybetti.


medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg