slogan
     

Intelsat İran Uydu Kanallarını Yayından Kaldırıyor

27 Haziran 2013 Perşembe

İletişim uydusu hizmet sağlayıcısı Intelsat, Batı’nın ifade hürriyetine karşı kampanyasını derinleştirmek için gelecek haftadan başlamak üzere İran kanallarını yayından kaldıracağını ilan etti.

İletişim uydusu hizmet sağlayıcısı Intelsat, Batı'nın ifade hürriyetine karşı kampanyasını derinleştirmek için gelecek haftadan başlamak üzere İran kanallarını yayından kaldıracağını ilan etti.
 
İran İslam Cumhuriyeti Radyo Televizyon Kurumu (IRIB)'e gönderdiği bir mektupta Lüksemburg merkezli şirket IRIB başkanına, yasadışı ABD yaptırımlarının, kararlarının arkasındaki temel sebep olduğunu bildirdi.
 
24 saat İngilizce yayın yapan Press TV haber kanalı ve İran'ın İspanyolca yayın yapan Hispan TV kanalı 1 Temmuz'dan itibaren yasaklanan kanallar arasında yer alıyor.
 
Press TV ve diğer İran kanalları Ocak 2012'den bu yana Avrupalı hükümetler ve uydu şirketleri tarafından sürdürülen benzeri görülmemiş bir saldırı altında kaldılar.
 
Avrupalı şirketler İran karşıtı yaptırımlara “itaat ettiklerini” söylüyorlar. Bununla birlikte, Avrupa Birliği dış işleri şefi sözcüsü Michael Mann Press TV'ye yaptırımların medyaya uygulanmadığını söylemişti.
 
Bir taraftan da, Avrupa'nın uydu devinin Fransız – İsrailli CEO'su bazı uydu şirketlerine, İran kanallarıyla işbirliği yapmayı durdurmalarını isteyen mektuplar yazdı.
 
ABD'deki İsrail lobisi de İran kanallarını yasaklayan Avrupalı teşebbüsleri açıkça destekledi.
 
Press TV İran medyasına karşı kampanyanın Evrensel İnsan Hakları Beyannamesinin medya özgürlüğünü tanıyan 19. maddesinin ihlali olduğunu söylüyor.
 
medyasafak.com
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg