slogan
     

Suriye: Hatla Katliamı Canileri Temizlendi

25 Temmuz 2013 Perşembe

12 Haziran 2013’te bir grup Kuveytli Vahhabi terörist Suriye’nin kuzeyinde, Deyr ez Zor kırsalında küçük bir kasaba olan Hatla’ya barbarca saldırmış ve kasabanın sakinlerine karşı en iğrenç suçlardan birisini işlemişti. Kurbanların çoğu aralarında üst düzey bir Şii din adamı ile ailesinin de bulunduğu kadınlar ve çocuklardı.

12 Haziran 2013'te bir grup Kuveytli Vahhabi terörist Suriye'nin kuzeyinde, Deyr ez Zor kırsalında küçük bir kasaba olan Hatla'ya barbarca saldırmış ve kasabanın sakinlerine karşı en iğrenç suçlardan birisini işlemişti. Kurbanların çoğu aralarında üst düzey bir Şii din adamı ile ailesinin de bulunduğu kadınlar ve çocuklardı. 
 
Kuveyt'te önde gelen Vahhabi din adamlarından birisi fanatiklerinden bir grubu almış ve Lübnan elçiliği önünde katliamı överek sivillerin, özellikle Şii din adamı ve oğlunun kesilmesini itiraf edip gösteri düzenlemişti.
 
Katliamın ayrıntılarını çeken Vahhabi din adamı Şafi Acemi'nin, saldırgan terörist sürülerine öncülük eden kuzeni Suud Fayez el- Huveyla el-Acemi'den emir aldığı iddia edildi. Bu din adamı, katliamdan bir hafta evvelki Suriye'deki El Kusayr şehrinin Suriye ordusu tarafından NATO destekli El-Kaide ve ÖSO yamyam teröristlerinden özgürleştirilmesine cevap olarak bütün Şiileri boğazlamaya söz vermişti.
 
Dün, 24 Temmuz 2013 günü El Kaide ve Vahhabilik propagandası yapan sosyal medya siteleri Suud Fayez El Huveyla El- Acemi'nin çoğu Özgür Suriye Ordusu'ndan olan Kuveytli takipçileri ile birlikte Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'te Suriye Arap Ordusu tarafından öldürülmesinin yasını tuttular.
 
Öldürülen terörist Kuveyt'teki Kumam Sağlık Enstitüsü'nün başıydı. Yasını tutan Vahhabi siteleri Suriye'deki teröristleri onun finanse etmesi, bütün ülkelerden radikal teröristleri ÖSO şemsiyesi ve Nusra Cephesi şubesi altında Suriye'de faaliyet göstermek üzere askere almasıyla gurur duyuyorlardı.
 
medyasafak.com
Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg