slogan
     

Suud, Suriye'deki Teröristlere Silah Satın Almak için İsrail ile Anlaştı

29 Temmuz 2013 Pazartesi

İsrail radyosu Suudi Arabistan’ın yabancı destekli militanlara eski İsrail askeri malzemesi ve silahları sağlamak üzere İsrail ordusu ile 50 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığını haber verdi. Press TV’nin aktardığına göre, haberde bu silahların farklı türlerde anti tank mayınları, askeri araçlar, topçu malzemesi ve gece görüş araçları içeriyor.

Suudi Arabistan Suriye hükümetine karşı savaşan militanlara silah satın almak için İsrail'le Anlaştı

Suudi Arabistan Suriye'deki Cumhurbaşkanı Beşar el-Esad hükümetine karşı savaşan militanlara silah satın almak üzere İsrail ordusu ile bir anlaşmaya vardı.

İsrail radyosu Suudi Arabistan'ın yabancı destekli militanlara eski İsrail askeri malzemesi ve silahları sağlamak üzere İsrail ordusu ile 50 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığını haber verdi.

Press TV'nin aktardığına göre, haberde bu silahların farklı türlerde anti tank mayınları, askeri araçlar, topçu malzemesi ve gece görüş araçları içerdiği de yer aldı.

Haber The Daily Telegraph gazetesinin geçen ay Suudi Arabistan'ın Tekfirci militanlara Rus yapımı Konkurs anti tank füzeleri sağladığını haber vermesinden sonra geldi.

Gazete, militan kaynakların Suudi Arabistan'dan gelen ağır silahların ilk partisini Halep'in kuzeyinde aldıklarını söylediklerini aktardı.

14 Haziran'da ABD Başkanı Barack Obama, yönetimine militanlara silah sağlamaları emri vermişti.

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres Washington'un Suriye'deki Tekfirci militanları silahlandırmasına desteğini dillendirdi. Tekfirciler birçok İslami mezhebi kafirler olmakla suçluyorlar.

Suriye 2011'den bu yana çok şiddetli bir huzursuzluğun etkisi altında. Birleşmiş Milletler'e göre, bu şiddet ortamında 100 binden fazla insan öldürüldü ve milyonlarcası yerlerinden oldu.

medyasafak.com

Öne Çıkan Haberler

Kasım Süleymani'nin Filistin Direnişine verdiği desteği

ENspM5_WoAURLks.jpg

ÖZEL: Hizbullah'ın Suriye ve Irak'ta şehit düşen 12 efs

hizbullah-dvd-12.1-fawzi-ayyoub.jpg

Leyla Halid Medya Şafak'a konuştu: Filistin Halkının ön

60291-leyla-halid-1.jpg

Enis Nakkaş: ABD'nin Suriye'de geleceği yok, Trump Suri

thumbnail_image1.png

FHKC Siyasi İlişkiler Başkanı Semir Loubani Medya Şafak

DReYGIYWkAApvdD.jpg

Leyla Halid, Medya Şafak'a konuştu: Oslo Anlaşması ipta

leyla-halid-1.jpg

FHKC-Genel Komutanlık Lideri Ahmed Cibril'in el-Meyadin

ahmedcibril-velayeti-16.jpg