"Cumhuriyeti’nin" için 21 adet haber bulundu

ÖZEL: Suriye Savaşı esnasında Hamas’ta yaşanan çatlağın öyküsü / İran ve Hizbullah’ın askeri kanada desteği hiç kesilmedi

ÖZEL: Suriye Savaşı esnasında Hamas’ta yaşanan çatlağın öyküsü / İran ve Hizbullah’ın askeri kanada desteği hiç kesilmedi

Berşeva’yı 40 km menzilli Grad füzeleriyle vurduğumuzda dünya çok şaşırdı. Bundan dört yıl sonra, 2012’de direnişimiz İran İslam Cumhuriyeti’nin sağladığı Fecr füzelerini ve kendi üretimimiz füzeleri kullanarak Tel Aviv’i ilk kez vurmuş oldu. 2014’te Tel Aviv’i 170 füzeyle vurduk, bunlar arasında İran’ın sağladığı Fecr füzeleri de vardı.

"Anlaşma Olsun veya Olmasın, İran’ın Yükselişi Sürecek"

Cenevre’de müzakere masasından bir anlaşma çıksın veya çıkmasın, Ortadoğu’da yeni bir döneme girdik. İran, sözü geçen bütün taraflar için önemli olan herşeyin merkezinde. Bugün, İslam Cumhuriyeti’nin işbirliği olmaksızın bölgedeki önde gelen herhangi bir askeri veya siyasi sahnede, sonuç alıcı hiçbir şey yapılamaz.

Kuveyt Gazetesi İran’ın Savaşa Girme Tehdidi Hakkındaki Ayrıntıları İfşa Etti

Kuveyt’te yayınlanan Er-Ray gazetesi Amerika’nın Suriye’ye saldırması halinde İran İslam Cumhuriyeti’nin bütün gücüyle savaşa gireceğini gösteren gizli bilgilere ulaştığını iddia etti.

İslam Devrimi Dosyası -5-: Kapitalist Medyayla Mücadelesi

İslam Devrimi Dosyası -V-: Kapitalist Medyayla Mücadelesi

"Alternatif medya, çoğu zaman İran İslam Cumhuriyeti’ne muhalefet etmez, hatta kimi zaman İslam Devrimi ile siyasî birlik yapar. Bu medya kuruluşlarının internet sitelerinde yer alan kimi yazılar İslam Cumhuriyeti’nin siyasî tavrına paralellik gösterir."

İslam Devrimi Dosyası -IV-:Devrimin Küresel Kapitalizmle Mücadelesi

İslam Devrimi Dosyası -IV-: Devrimin Küresel Kapitalizmle Mücadelesi

"İran İslam İnkılâbı’nın anayasasına göre mustazafları-ezilenleri himaye etmek İslam Cumhuriyeti’nin amacıydı. Anayasayla belirlenen bu amaç göz önüne alındığında, İslam İnkılâbı ile küresel kapitalist düzen arasındaki karşıtlığı anlamak mümkün olur."

İslam Devrim Dosyası -III-: İslam Cumhuriyeti’nin İslamî Hareketleri Himayesi

İslam Devrimi Dosyası -III-: İslam Cumhuriyeti’nin İslamî Hareketleri Himayesi

İran İslam İnkılâbı, uluslararası sahadaki en önemli amaçlarından birini, “Müslümanların haklarını savunmak” olarak ortaya koymuştur. Bu, İslam İnkılâbı’nın ilk günlerinden itibaren inkılâpçıların açıkça gündeme taşıdıkları bir konudur.

İslam Devrimi Dosyası -I-: İran İslam Cumhuriyeti’nin 34 Yıllık Dış Politikasına Bir Bakış

İslam Devrimi Dosyası -I-: İran İslam Cumhuriyeti’nin 34 Yıllık Dış Politikasına Bir Bakış

İslam Devrimi'nin 34. yıldönümü nedeniyle Fars News'te yayınlanan bir dizi makalenin ilkini yayınlıyoruz... Serinin diğer makalelerini de yayınlayacağız...