"Yakıyor" için 12 adet haber bulundu

İbrahimi Dinani: İlahî Sevgi (2)

İbrahimi Dinani: İlahî Sevgi (2)

İnsan kendini kavramla, tasvirle, tahayyülle hatta taakkul (akletme) yoluyla bilemez. İnsan felsefî ve matematikle ilgili kavramları, taakkul ile anlayabilir. Bazı şeyleri tahayyül, bazı şeyleri de duyularla anlayabiliriz. Ne duyusal ne muhayyel olan ve akletme ile de kavranamayan tek şey “ben”in kendisidir.

Suriye: El Nusra Cephesi IŞİD’e savaş ilan etti

Suriye: El Nusra Cephesi IŞİD’e savaş ilan etti

El-Nusra Cephesi, Irak ve Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) savaş ilan etti. Ebu Muhammed el-Colani IŞİD’e, Ebu Halid el-Suri’nin öldürülmesi konusunda masum olduğunu kanıtlaması için beş gün verdi ve beraberinde bir ultimatom da verdi: “ya çatışmayı durdurun, dinden çıkma fetvalarınızı geri çekin ve cemaate geri dönün, ya da Irak’ta bile savaşla yüzleşmeye hazır olun.”

Mark Glenn: İsrail Obama’ya Kepenk Kapama Baskısı Yapıyor

Mark Glenn: İsrail Obama’ya Kepenk Kapama Baskısı Yapıyor

Bence bu önemli ölçüde Obama’ya, sağlık reformu nedeniyle değil, Benyamin Netanyahu’nun Suriye’de, İran’da istediklerinin hiçbirini alamaması nedeniyle baskı oluşturmak için yapıldı. Hükümet için gerekli olan harcamayı durdurmaktan sorumlu olan tek kişi, Benyamin Netanyahu’nun yakın arkadaşı ve İsrail destekçisi olan Eric Cantor’dur.

Malideki “Cihatçılar”, El Yazmalarını Yakıyor

Mali'deki “Cihatçılar”, El Yazmalarını Yakıyor

Mali'nin kuzeyinde, özellikle Timbiktu'da cihadçı aşırıcı gruplar, Timbiktulu Ahmet Baba Sufi Kütüphanesindeki bazı kitap ve belgeleri yaktılar. Gruplar kaçmadan önce, binlerce kitap yakılmış ve ortadan kaldırılmıştı.

Ayetullah İsa Kasım\'ın Bahreyn Cuma Hutbesi

Ayetullah İsa Kasım 'ın Bahreyn Cuma Hutbesi

Ayetullah Kasım: Allah’tan başkasına güvenmiyoruz artık… O bu mücadeleye gereken yardımı yapacaktır...