"Bolivarcı" için 15 adet haber bulundu

Latin Amerikalı sosyalistler Batı Emperyalizmine karşı Direniş Ekseni ile ittifak kuruyor

Latin Amerikalı sosyalistler Batı Emperyalizmine karşı Direniş Ekseni ile ittifak kuruyor

Batı emperyalizminin başlıca hedefleri olan bu statüleri göz önüne alındığında, bu bölgelerdeki direniş güçlerinin birleşmesi çok mantıklıdır. Geçmişte de böyle ittifaklar kurma girişimleri yapılmıştı -örneğin devrimci Filistinli militanlar Küba'da Nikaragualı Sandinistlerle birlikte eğitildi ve Muammer Kaddafi'nin Libya'sı solcu Latin Amerika gerillalarını destekledi - ancak bu işbirliği tarihsel olarak sınırlıydı.

Devrimci Yemen, Wall Street-Suudi saldırısıyla karşı karşıya

Devrimci Yemen, Wall Street-Suudi saldırısıyla karşı karşıya

Suudi okulları çocuklara Şiilerin mürted olduğunu ve Şii İslam’ın Suudi krallığına karşı bir “Yahudi komplosu” olduğunu öğretir. Suudi Arabistan’da halen Şii kız çocukları için 300 okul mevcuttur. Ancak bunlardan bir tanesinin bile Şii mezhebinden bir müdürünün olmasına izin verilmez.

"İran, ABD Küresel Hegemonyasına Öldürücü Darbeyi Temsil Ediyor"

"Bunun için, böyle yıkıcı hegemonik güçleri ortaya çıkan kapitalist ekonomik sistemi yıkmalıyız. İran, Amerikan imparatorluğuna karşı öldürücü bir darbeyi ifade ediyor, fakat dünya halklarının yıkıntılar üzerinde yeniyi inşa etmesi gerekecektir."

Chavez'i sevmek için 50 neden...

"Hugo Chavez ve Bolivarcı Devrimi Hakkında 50 Hakikat"

Chavez'i sevmek için 50 neden...

Hugo Chavez: Emperyalizmin Zincirlerini Kırmak

Hugo Chavez: Emperyalizmin Zincirlerini Kırmak

"Öngörülebilir bir şekilde, ölümüne yanıt olarak Wall Street’in sarhoş kapitalistleri, New York borsasında kırılan rekorların verdiği hazla ve şüphesiz beraberinde Venezuela’yı 'ıslah etmek' için kurulan vahşi hayallerle kendinden geçti."

Chavez’e ve Nasrallah’a Verilen Desteği Anlamak

"Chavez’e ve Nasrallah’a Verilen Desteği Anlamak"

"Ve işte dünyanın mazlumları arasında küresel dayanışmayı güçlendiren, herhangi bir maddi kazanımdan ziyade bu siyasi bilinçtir; işte bu yüzden Hizbullah’ın destekçileri Chavez için yas tutuyor ve Chavezciler de Nasrallah’ı kendi liderleriyle özdeşleştiriyor."

"Chavez Öldü Ama Devrimi Devam Ediyor"

Chavez, 27 Şubat 1989’da IMF karşıtı protesto düzenleyen halkı acımasızca ve kanlı bir şekilde bastırma emri veren (3000 kişi ölmüştü) yozlaşmış, Amerikan yanlısı Venezüella hükümetinin cumhurbaşkanı Carlos Andres’i 1992’de, öncülüğündeki bir grup subay ile devirmeyi denemesinin ardından adı kötüye çıkan birisi oldu.